Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Mini DV, a Hi8, és a MicroMV...

A Mini DV, a Hi8, és a MicroMV videokamerák milyen szalagbefűzési rendszert használnak?

Figyelt kérdés
Valaki tudna részletes magyarázatot arról, milyen ezeknek a videokameráknak a működési elvük? Előre is köszönöm!

2016. dec. 30. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek a kazetták ugyanazon elven működnek, mint a VHS kazetta.

A szalagon forgó fej rögzíti az anyagot a forgás és a szalagmozgás miatt ferde sávok formájában.

A rögzítésre kerülő anyag Optika, képérzélkelő, elektronika, tömörítés (ez különböző mértékű feldolgozást jeélent) során kerül a szalagra.

Finomodó technika, javuló tulajdonságú szalagok tették lehetővé az eredeti, nagyméretű VHS kamerák ilyen mértékű méretcsökkenését és még a minőség javulását is.

2016. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

És ezek a videokamerák hány fejesek?

És ezek is ugyanazt az M-loading befűzési rendszert használják?

2016. dec. 31. 12:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt én nem tudom, mert a befűzés minden "ajtó" becsukódása után történik.

Szét meg még nem szedtem, mert nem akarok kamera nélkül maradni.

Túl finom szerkezet hozzá a tenyéren elférő Mini-DV kazettásom.

2016. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!