BTzone509 kérdése:

Veszek egy uj gepet (Canon 100d) milyen objektivet ajanlanatok hozza ami nagyon jol mos hatteret?

Figyelt kérdés

[link]

Alapbol jar hozza 2 obi szerintem a 75-300mm mar biztos mos csak nem tudom mennyire szerintetek?



2016. dec. 30. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:

a másik a 18-55 DC III?


Meg ne vedd azt a kitet... ez 75-300 a canon legpocsékabb teleobjektíve, és a 18-55 III is fényévekkel lemarad a 18-55 IS változataitól.


Ez a kit nagyon csábító, mert kapsz 2 objektívet is jó áron, sajnos a képességeik nagyon nem az a minőség, amit akár ez a váz is megkövetelne, vagy amivel jól lehet dolgozni.



Inkább válassz egy 18-55 IS-sel szerelt kitet, és vegyél hozzá telét, valamint ha jól mosott háttérre vágysz, akkor olcsón kapsz egy 1.8/50-et, fix objektív, nagyon jó képminőséggel, és már 2.8-on is szép hátteret csinál.

2016. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első jól írta, a DC verzióval egy darab szar. Inkább vedd Body verzióba vagy a 18-55-ös IS kittel, azzal jobban jársz. Ami még jó és az első is ajánlotta (pontosabban leírom, semmi különbség nincs) az a Canon EF 50mm f/1.8 STM. Jó objektív, olcsó is és elég szépen mossa a hátteret. Ha meg majd nagyot akarsz lépni és tudsz manuálisan használni mindent akkor egy régi M42-es objektívvel jól elleszel. Nagyon soknak jó a képminősége, viszont autofókusz nincs, és adapter is kell hozzá.
2016. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.;) Nikon d5200/ d90 / d3200-ban gondolkodtam csak body-t aztan valami jo obit venni hozza, de 1-2 baratom azt mondta hogy nikont ne vegyek mert dragabb ra az objektiv... Szoval nem tudom:D
2017. jan. 2. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapjában véve az olcsó (és nem túl minőségi cuccok) mindkét márkánál elérhetőek olcsón...


a nagyon drága és nagyon minőségi objektívek is mindkét márkánál elérhetőek drágán...



A különbség, amire a barátaid is célozhattak 1-2 olyan objektív esetében létezik amik klasszikusan nagyon jó minőségűek, de ehhez képest megfizethető árúak, ilyen például a Canon 70-200f4 L (az IS nélküli változat, mert IS-sel már a Nikonnak is van ugyanolyan árban), vagy például az EF100 makro. Ezek jellemzően igazi best buy cuccok.



A kérdés az, hogy téged érdekelnek e pont azok az üvegek, amiknél a Canonnak itt valóban van egy árelőnye a Nikonhoz képest, ha nem, vagy nem nagyon akarsz objektíveket venni, akkor mindegy, hogy melyik rendszert választod.


Érdemes az ilyen nagy kijelentések előtt körülnézni, hogy pont az az irány ami téged érdekel egyik és másik gyártónál milyen kínálatot jelent mind minőségben mind árban.

2017. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nikon d90nnel dontottem.:) Holnap rendelem! 3obival.. Nikkor 18-70mm f3.5- 4.5ig, Nikkor 50mm f1.8 meg van meg hozza egy Tamron 70- 300mm
2017. jan. 2. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

"A különbség, amire a barátaid is célozhattak 1-2 olyan objektív esetében létezik"

Lemaradt az 1-2 után a 3 nulla...

Csak így, amiket hirtelen nézek:

50/1,4 120/145

85/1,8 125/155

135/2 330/400

2017. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!