Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esetleg olyan 100-200ezerert...

Esetleg olyan 100-200ezerert tudtok ajanlani jo teleobjektivet Es egyebkent azt mondjak a fix a legjobb, ez igaz? Miert?

Figyelt kérdés

Vettem egy canon 70d fenykepezogepet, es portrekat akarok majd tobbnyire kesziteni ami a hatteret jol elmossa. Fenykepezo sulit most fogom majd elkezdeni, kezdo vagyok.

Az okoskodo, lenyomo valaszokat nem veszem figyelembe.



2017. jan. 5. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Márpedig egy ilyen kérdésre nehéz nem "okoskodó, lenyomó" választ írni... a kérdéseiből látszik, mennyire is kezdő vagy fotózás terén.


Amivel persze nincs gond, csak a stílusoddal:)


Tanácsom az, hogy előbb olvasgass, tanulj fotózni, akár suli keretein belül is. A 70D, mint váz, bőven ki fog szolgálni téged.


Minek neked teleobjektív? Ha portrézni akarsz, a lényeg, hogy fényerős legyen a lencse ÉS emellett 50-100mm körüli átfogást tudjon. És igen, ez a kettő általában fix objektívnál teljesül..


Kezdő portrézós lencsének az 50/1.8-at javaslom, használtan 25e körül ki lehet fogni. Esetleg 85/1.8, bár az már drágább.. Előző mellé beférhet egy 70-200/4L USM újonnan is, használtan méginkább - és 200e körül maradsz, portréobi is van, teleobi is. Ha ügyes vagy, még egy kitobi is becsúszhat a költségvetésbe: 18-55.

2017. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik fotós főiskolára vagy tanfolyamra mész de én személy szerint ezekben nem bízok... Netről tanultam az alapokat, mindent és nem volt túl nehéz. Portrékra inkább egy 50-es, 85-ös vagy 135-ös objektívet vegyél, és lehetőleg M42-eset vagy hasonló régieket. Mi a hátránya? Nincs autofókusz, manuálisan kell állítani a rekeszt is. Előnye: Iszonyatosan élesek és nagyon olcsók is. Ami még kB a legjobb választás lenne az a Carl Zeiss Sonnar 150mm f/4 Hasselblad V, egy Hasselblad V - EOS adapterrel. Se AF, manuális rekesz viszont őrületes éles. Ebayen tudsz venni ilyet, és lehet hogy találsz 200K alatt. Ha nem vagy itthon semmiben akkor meg a Canon egyik olcsó portréobiját vedd, de szerintem még a fél milliós 1.2-esek sem tudják megközelíteni egy Zeiss minőségét.
2017. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megfontolandó:


Samyang 85mm f1,4 110 ezer HUF magasságában


Állítólag qrva jó képminősége van és 1,4es fényerő

de manuális objektív, tehát az automatikáról le kell mondani cserébe.

2017. jan. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még azon egészen kicsi, de nem nulla valószínűségű, paradox helyzet ellenére is, hogy esetleg a blendét teljesen kinyitva ki kellene kapcsolni a Canon objektívján az AF-et, és kézzel megpróbálni fókuszálni a kívánt cél érdekében, még akkor is Canon EF objektívet vennék. Csak kényelmesebb igen sok helyzetben az AF, még ha portrénál esetleg meg is lehet úszni valahogy.

Igazából kéne fogni egy kompakt gépet, be kellene lőni egy darab papíron azt, ami a fenti gyújtótávolságokat jelenti (szorzó itt, szorzó ott), azokat beállítva csinálni egy portrésorozatot, és az eredményt nézve megállapítani, melyik kellemesebb a szemnek (mármint nem a háttérmosást, hanem a fej egyes részeinek arányait tekintve). Már amennyire egy fejből lehet következtetéseket levonni. :)


A sor meg, 30 és 300 eFt között, a következő, bármelyik lépcsőre rá lehet hágni:

50/1,8, 50/1,4, 85/1,8, 100/2, 135/2.

2017. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3. jól írja, olyanom van! :D Baromi éles már 1.8tól, és még 1.4-en is elfogadható bár ott már túl szűk a mélységélesség. 2.5től nincs kromatikus abberráció, alatta meg lazán eltűnteted Lightroomban.

Az első a nagy arcával nem jött rá hogy pont az olyan nagyképű hozzászólásokat akartad elkerülni a kéréseddel. Röhej :) És bocsi, mikor szűnik már meg ez a hülye 50mm portrézásra dili? Legalább 85mm-től felfelé portrézunk, mindegy hogy átszámolgatjuk full frameről apsc-re, tök mindegy, az objektív leképezése és torzítása ugyanaz marad. Hiába lépünk hátra 2 métert 50mm-essel hogy apsc-n ugyanakkora kivágása legyen, az attól még nem lett teleobjektív! Azért nézd meg milyen a különbség:

[link]


A fixeknek valóban jobb a rajzolatuk, szóval én is ajánlom a Samyang 85mm 1.4 objektívet.

2017. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!