Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha sötétben/szürkületben is...

Ha sötétben/szürkületben is jó minőségű videófelvételt akarok, milyen értéket kell néznem a kamerán?

Figyelt kérdés

Vettem már egész drága (200 ezer feletti) Sony kamerákat is, és egyikkel se tudom elérni, hogy kevés fénynél is normális felvételt készítsen.

De ez úgy értendő, hogy az se elég neki, ha pl lámpafény van a szobában, hanem kifejezetten erős reflektorok kellenek, ha azt akarom, hogy ne pixeleződjön.


de pl ha éjszaka az utcán szeretnék jó minőségű felvételt, milyen értékét kell néznem a kamerának? vagy ne is vágyjak ilyenre?


2017. jan. 18. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A képérzéelő méretét nézd (nem tudom, vannak-e különbségek), meg olvass teszteket! A szobában nem lenne szabad, hogy annyira rossz legyen, de kint sötétben nem fogsz jó felvételeket csinálni.
2017. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3CCD -st vegyél vagy ha van pénzed 4K-s kamerát. De szerintem a SONY-t felejtsd el, mert ami 900.e alatt van SONY az is mégcsak félprofinak számít.

A Sony csak felső kategóriában jó, a többi cuccába a reszli szemetet rakja, és úgy van vele, hogy a név eladja önmagát akármi is van az elektronikára forrasztva.

2017. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a 3 CCD mit jelent?

hát azért annyira profit nem akarnék, hogy millió felett költsek erre, mégse híradófelvételhez venném :)

komolyan mondjátok h ezek a 250 körüli camcorderek tök vackok? :( ez elkeserít akkor ...

2017. jan. 18. 13:26
 4/7 anonim ***** válasza:

DSLR + fényerős objektív, MILC + fényerős objektív (inkább ez)

A Sony 7R kifejezetten jó videózásra youtube videók alapján mérlegelve.

2017. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

és a fényerős objektívet milyen mértékegységben mérik? és milyen értéket kell néznem hozzá?


amúgy a MILC-eket nekem is sokan dicsérik ... nem tudom, szimpi végül is.

2017. jan. 18. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Kicsi F szám.
2017. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Objektíveknél mm ugye a gyújtótávolság (szenzorfüggően meg kell szorozni, 1.5x, 2x, illetve 1x ha fullframe.

Másik, a fényerősség a legtágabb rekeszértéket jelenti, minél kisebb a kezdőérték annál jobb. Pl. f1.8

Szabad megkérdezni milyen témájú videóról van szó? Csak az objektív ajánlás végett.

2017. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!