Melyik objektiv lenne a legjobb valasztasi opcio?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ( elore is bocsi, hosszu lesz)


Egy nikon d5300 gepem van. Jelenleg egy kitobi ( ami igazabol sokat nem oszt nem szorozz) es amit most ujjitottam be egy fix 35mm 1.8. A gepemet akarom tovabb fejleszteni gondolkoztam hogy egy 11-16 2.8 as obit es egy fix 105mm 2.8 macro obit veszek. Igy lenne meg a 3 obim, egy nagylatoszogu, egy normal es egy macro. Vagy szerintetek jobb lenne ha vennek pl egy 16-85 obit@ ( vagy akar nagyobb mm-mm is szobajohet) tehat lenyegebe 1 obiba lenne a 2 objektiv tulajdonsaga. Nem tudom melyik lenne a jobb valasztas. Valaszokat elore is koszonom!



2017. febr. 15. 02:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Ami esetleg valaszadaskor fontos lenne, hogy tajkep/epulet-utca/es macro ( viragok stb) dolgokat fotozok
2017. febr. 15. 02:31
 2/2 ThodEE GoD ***** válasza:

Sigma 10-20ról tudok nyilatkozni, meg vagyok elégedve vele , elég nagy a látószöge, 18-105öm van még és 55-300, makrózni egy Tamron 60 f2 macro de jobb szeretem a kihuzatos m42es 135mm es közgyűrűs szerkezetemet :D plusz van hozzá raynox DCR250 :P

105 2.8 macro jó választás, 11-16 nekem túl kicsi átfogású volt.

2017. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!