Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan állítsak fókuszt régi...

Hogyan állítsak fókuszt régi manuális obival DSLR-en?

Figyelt kérdés

Sok képem fókuszálatlan. Van, hogy csak kb minden tizedik kép lesz jó.

Helios 44m-ről lenne szó.

Ugye elég kicsi a mélységélesség egy ilyen obinál, talán emiatt nem nagyon akar sikerülni, meg mert kezdő vagyok :D De az eredeti vázán, egy Zeniten sokkal könnyebben eltaláltam az élességet. De azon beraszteresedik a keresőben a kép ha nem a jó fókusz és ez elég sokat segített.


2017. márc. 2. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Remélem arra azért rájöttél hogy a fókuszáló gyűrűt kell tekergetni.



Amúgy a jobb gépeken van olyan funkció, hogy élességállítás esetén kinagyítja a képet a kijelzőn és akkor könnyebben be tudod lőni az élességet. Ezt a menüben lehet beállítani ha van ilyen lehetőség.

2017. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mi okot adtaam rá, hogy azt feltételezd, hogy nem tudom mire való a fókuszgyűrű? Ennyire nem vagyok kezdő :D


A nagyítást megnézem, köszi!

2017. márc. 2. 10:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocs miatta!


nem tudtam nem lecsapni a labdát :)))))

2017. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen géped van?
2017. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én gépem esetében ezt MF segédnek vagy MF assist-nak hívják


(ManualFocus)

2017. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nikon D5100.
2017. márc. 2. 11:35
 7/12 ThodEE GoD ***** válasza:
Bal alul a kukucskálóban fel villan egy pötty ha szerinte éles.
2017. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel genyó voltam kikerestem bár a használati utasítás a CDn található leírásra hivatkozik, itt egy videó


https://www.youtube.com/watch?v=VcLOjotVOIw


Nem tudom hogy ez működik e teljesen mezei manuál obira de reméljük. Mindenesetre a használati utasítás jóformán tabuként kezeli.


A Range finder-t kell bekapcsolni a menüben (aminek tartomány kereső vagy (élességi)távolságkereső lehet a magyar fordítása) és ezután manuális fókuszálás esetén egy kirajzolt 0-hoz képest megjelenített vonalkákkal ábrázolja fókusz helyzetét az ideálishoz képest


Akkor éles amikor a 0 két oldalán 1-1 vonalka jelenik meg.


A videón 4:00-nál kezdődik a nagy lényeg

2017. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ThodEE GoD ***** válasza:
D5100en nincs magyar, tökéletesen látszik a videón a kis pötty, egész jól működött, talán annyi hogy a kép közepét nézi.
2017. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 Igen a zöld led is rajta van a videón is ami szintén jelzi a megfelelő fókuszálást
2017. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!