Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyek a legjobb fényképezőgépek?

Melyek a legjobb fényképezőgépek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a profi fotózás, és kezdetnek szeretnék venni egy gépet. Sokat keresgéltem, de mivel nem annyira értek még hozzá, a segítségeteket szeretném kérni. Melyik fényképezőgép éri meg a legjobban?

2017. márc. 16. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
bocs, h elírtam a neved, a többiben szerintem annyira nincs nagy eltérés a mondanivalónk közt, csak egy kicsit máshonnan közelítjük meg, de lényegében ugyanazt mondjuk. és igen, befektetett idő, energia, erőfeszítés, tanulás, gyakorlás, tapasztalatszerzés és végső soron pénz nélkül nincsen buli. a marketingesek pedig pontosan ezt akarják minden területen eladni az embereknek, hogy te csak fizess és nem kell semmit tenned...
2017. ápr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Szerintem ne vegyél bridget. Ha érdekel a profi fotózás hülyeség lenne kb. 50000 forinkat kidobni ilyen gépre, ebből már objektívet is vehetnél.Tehát én canon eos 1100d, canon eos 1200d vagy canon eos 1300d. Próbáld ezekkel 100k-120k-ig terjednek árban.Jól be lehet állítani ISO-t stb amit a bridgenel nem lehet. A kitobi meg rosznak rossz de már valahol 30k-nál lehet jó fix objektíveket venni. És azt is megcsibálhatod hogy csak a vázat veszed meg bár szerintem vedd objektível mert csak pár ezressel drágább és a fix gyújtótávolságú objektívekkel meg nem tudsz zoomolni. Szóval amíg nem lesz egy valamivel profibb zoom objektíved addig szerintem még a kitobival is lehet valamit kezdeni még ha nem is túl jó a fixobihoz képest azért zavaró amikor egyáltalán nem tudsz zoomolni.
2017. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Melyek a legjobb fényképezőgépek?"


Ha az alap kérdésből indulunk ki, akkor egy gépet mindenképp meg kell, hogy említsek, a Pana FZ1000-ret.

Ez a dslr-ekhez képest nagy alkotói szabadságot ad a 25-400 mm-es objektívjével. Az 1"-os szenzora pedig jól teljesít, 3 méteren belül kiváló zajmentes(!) portrékat készít ha rendelkezésre áll a megfelelő fény mennyiség.

2017. szept. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

már bocs #13-as, de az utolsó mondatodnak nem sok értelme van (a felkiáltójeles hangsúlyozásnak meg pláne). ha rendelkezésre áll elegendő fény, akkor minden gép remek, zajmentes képeket készít. a zajosodás minden gépnél csak akkor jelenik meg, ha nincs elég fény és az érzékelő elkezdi szoftveresen felerősíteni a jelet, világosít a képen valós információ többlet nélkül - ez a zaj.


amúgy a DSLR-eknél is léteznek ilyen nagy átfogású objektívek, csak pont azért nem használják, mert az ilyen "mindenre jó" objektívek általában elég komoly kompromisszumokat jelentenek a képminőségben, torzításban, stb. ráadásul, ha nem cserélhető objektíves a gép, akkor az ember kénytelen az objektítvvel együtt lecserélni a gépet is. a cserélhető objektíves gépek előnye (túl azon, hogy az érzékelőjük is nagyobb szokott lenni a kompakt és bridge gépeknél), hogy cserélhető az objektív, lehet rá olyat venni, ami neked megfelel, ha mégsem felel meg, akkor elég csak az objektívet cserélni, nem kell minden mást is cserélned vele.


persze mindenki azt vesz és olyan szempontok alapján mérlegel, amilyeneket ő fontosnak tart. éppen ezért a legfontosabb a válogatási szempontokat alaposan átgondolni és lehetőleg saját tapasztalatokat szerezni.

2017. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát ez így van. A nagy alkotói szabadság az a svájci bicska. Az mindenre jó. Érdekes módon sem a hentes, sem a villanyszerelő, sem az italfiú nem svájcibicskát használ, hanem kést, csavarhúzót, sörnyitót.
2017. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15


A valaha is gyártott, legjobb amatőröknek szánt fényképezőgép. Bárki bármit is mond.

2017. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!