Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek az okostelefonok...

Szerintetek az okostelefonok mennyire szorítják háttérbe a fényképezőgépeket, kamerákat?

Figyelt kérdés

Egyre modernebbek ezek a telefonok fényképezés terén, gondolok itt arra, hogy egyre több beállítási lehetőséget kap a felhasználó, mint fehéregyensúly, fényérték, stb. Továbbá a beszerelt kamerák is egyre több megapixelt tudnak. Persze nem a megapixelek számától lesz egy kép jó, de mégis, a lehetőség adott, hogy ne ezen múljon.


Szóval kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol erről. Régen amikor nem volt még komoly kamera a telefonokban (ha egyáltalán volt), akkor szinte természetes volt, hogy a hétköznapi ember vett egy kompakt vagy bridge gépet, esetleg a külön kamerát, hogy megörökítse a mindennapokat. Na de manapság miért lenne indokolt az okostelefon fényképezőgépe mellé venni külön egy kompakt gépet vagy kamerát, miközben már a telefon is tud 4K-ban videót felvenni, vagy nagy felbontású, jó minőségű fényképet készíteni?


Persze akik komoly szinten űzik a fotózást, filmezést, azok nem fognak okostelefonnal ülni és természetfotózni meg ilyenek, de úgy gondolom, hogy a hétköznapi ember szemszögéből nézve már nem része a háztartásnak a fényképezőgép / kamera, mint régen. Bármerre járok, igazából az emberek jelentős része telefonnal rögzít mindent.


Előfordulhat, hogy a fényképezőgépek, kamerák kicsit kikopnak a köztudatból, és inkább lesznek munkaeszköz a hozzá értőknek, ahol azért szempont / elvárás a jó fényképezőgép? Pl. National Geographic fotós, vagy stúdió / műtermi fotós, operatőr, stb. Mert ezekben a körökben értelemszerűen egy okostelefon elvérzik.



2017. márc. 17. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Egy jó fényképezővel ellátott mobil azért jó, mert gyakorlatilag mindig nálunk van. Olyan esetben segít ki, amikor nincs nálunk a fotógép.

Én ebből a megfontolásból vettem Huawei P9-et, aminek a fényképezője Leica licensz alatt fut. Képes raw kiterjesztésre, és állítható a rekesz, záridő stb. Viszont ugye csak egy széleslátószögű érzékelője van. (tudom, hogy lehet telefonra csatolható mini objektíveket kapni, de azok jobbára kínai műanyag ócskaságok).

Szerintem aki egy DSLR-t azért vesz, hogy felvágjon vele, és soha nem csavarja el az üzemmód tárcsát az automatikusról a manuálisra, annak bőven elég a telefon kamerája. Aki ennél már picivel is többet akar, annak még mindig a DSLR/Mirrorless a nyerő. Plusz ugye, a cserélhető objektívek széles választéka sem elhanyagolható szempont.

Abban egyetértek, hogy ezek a pár tízezer forintos kis szappantartók világa lejárt. Azt a szintet simán hozzák már a középkategóriás mobilok is.

2017. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ma már ez nem annyira igaz,mert a kompakt fényképezőgép ugyanúgy elfér nálad,mint a mobil,úgyis annyi kütyü van már az embereknél,hogy ez nem lényeg.Én telefont fényképezésre nagyon ritkán használok,borzasztó rossz fotókat csinál mindegyik,vagy nagyon jó fényviszonyoknak kell lennie,nem beszélve a zoom-ról,ami nincs.
2017. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát, a kompakt kategóriát a fényképezőgépekben elég szépen hazavágta a mobilok kameráinak fejlődése.

De az az igazság, hogy a valódi minőségi gépek, a tüköraknás profi, sőt, a bridge kategória gépei is jobb eredményt produkálnak.

A szoftveres javítás jó dolog, de az optika fizikáját nem lehet megerőszakolni, nagy optika, nagy érzékelőlapka nem pótolható 100 százalékban.

2017. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kompakt gépeket egyértelműen tudja helyettesíteni egy jobb, vagy akár középkategóriás mobil. Ráadásul, ha egy ilyen telefont és fényképezőgépet összehasonlítunk, sok esetben a manuális funkciók terén is a mobil fog nyerni.

Nekem egy Nexus 6P telefonom van, ami bőven a felső kategóriába tartozik, de mellette használok DSLR-t és filmes gépet is. Ezekkel természetesen nem tud versenyezni, már az előző hozzászólók által említett fix optikája miatt sem. Egy kompakt gépnél viszont szerintem sokkal "kompaktabb", több manuális funkciója van, és szerintem jobb képeket is készít.

Összegezve, valószínűleg a low-end/kompakt fényképezőgép kamerát tényleg eltüntetketik a mobilok, de a profibb, jobb gépekkel még csak hordozhatóság és online funkciók terén versenyeznehetnek.

Ha már menőzés, egy drágább mobil sokkal ízlésesebben, "menőbben" néz ki a kezedben, mint egy kompakt.

2017. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én bírom a sok telefonnal hadonászó műkedvelő oszlopvideókat készítő fogyasztói társadalom csúcs konzumidiótáit.

Számomra ezek nem menők....nevetségesek.

Hallottam "sírni" anyukát, hogy hiába "videjózta" a csemetéjét a telefonjával a mazsorettbemutatón, semmi nem látszik a kislányából....

Megvan vezetve a nép ezekkel az okostelefonokkal, aztán lehet gyönyörködni a homályos képekben, meg az oszlopvideókban...Még azt sem tudják, hogy hogyan kell tartani azt a sz*rt....videózás közben, sok birka...

2017. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Komoly optika és CCD szenzor híján semennyire.
2017. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva, az attól függ. Aki valamennyire is fogékony a fotózásra és videózásra és ezekkel szemben támaszt bizonyos elvárásokat, akkor nem megy a csorda után, és nem elégszik meg a drága pénzen vett telefonos minőséggel, hanem inkább vesz egy arra a célra alkalmasabb (fotózásra, videózásra tervezett) eszközt és azzal sokkal inkább célt fog érni.

Személyes példát hadd hozzak fel. Osztálytalálkozón szólt rám egy cimborám amikor elővettem a kompakt fényképezőmet, hogy ugyan már, nem divat már az ilyesmi és meglobogtatta a telefonját kaján vigyorral.

Az már más kérdés, hogy én ezzel a kis kompaktommal közel másfél órás videó felvételt készítettem a találkozóról méghozzá stabilizátorral. Érdekes a sok " ájfonos " valahogy nem igazán erőltette meg magát.

Kollégám is 170 ezerért vett "ájfonjával" ment nyaralni. Hát a képek éppen súrolták a 40ezres kompaktok minőségét, de azt is csak verőfényben.

És végül én még mindig Nokia C2-es telefont használok, viszon télen vettem egy Pana FZ1000-es gépet ami egy igazi családi mindenes. Ja , hogy az árából vehettem volna egy " ájfont" , ugyan már...:)

2017. márc. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Biztos sokkal kevesebben vesznek fényképezőgépet, sokan beérik a telefonjukkal, bizonyos helyzetekben elég is, de aki igényesebb fotókat szeretne készíteni, annak nem árt, ha a szekrény mélyén lapul egy jó fényképezőgép. Például egy esküvőn nem égetném magam azzal, hogy telefonnal fotózom.
2017. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ahogy sok más esetben, itt is azon múlik minden, hogy kinek mik az elvárásai, mennyire igényes, mennyire tudja használni az eszközeit és a lehetőségeit. egy jó mobillal, egy hozzáértő fotós, akár valódi csodákat is képes készíteni. személyesen is ismerek nem egy olyan profi fotóst itthon és külföldön is, akinek kiállításai vannak mobil fotókból és nagyon sokan nem tudják megmondani, hogy az csak mobillal készült.

ugyanakkor az átlag felhasználó, akinek fogalma sincs a fotózás alapjairól, fény árnyék és más összefüggésekről, kompozícióról és hasonlókról, nyilván nem tud ugyanolyan eredményt elérni. ahogy az eszköz és a lehetőségek korlátait felmérni sem. persze ugyanezek az emberek egyáltalán nem biztos, hogy egy különálló és akár jobb minőségű kompakt géppel bármivel is jobb képeket készítenének. ez a különbség sosem az eszközön múlt. a filmes korban is voltak kompakt gépek, amik közül nagyon sok ugyanolyan vacak volt, mint a mai mobilok és nagyon sok ember akkor sem csinált semmivel jobb képeket velük, mint ma a mobilokkal. persze ma mobil több van, mindig ott van és többet fényképeznek vele.


egyértelmű tény, hogy a kompakt eladások csökkennek, a mobilok tényleg (nem csak kezdik) átveszik a kompaktok szerepét. egyre kevésbé van igény a különálló kompaktra és sok kompakt esetében értelme sem volna, mert a hogy itt GYK-n is sok ilyen topicban megírják, az olcsóbb kompaktok semmivel nem nyújtanak jobb minőséget, mint a mobilok, így teljesen feleslegesek is.

2017. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb okostelefonnal készített fénykép, csak a kisméretű kijelző szép, nagy felbontású monitoron, már nem. Nekem is mutatott röhögve ismerősöm fotót a telefonján, hogy milyen szépen lefotózta a kastélyt, na persze nekem nem megy, mert ma nincs elég fény.


Igen, aztán ugyanazt az okostelefonos képet néztük számítógépen és egy életlen, túlexponált valami volt...

Közben a DSLR a kisebb fényben is éles képet fényképezett.

OK, természetesen fény nélkül nem megy, de ez az okostelefonos kamerákra fokozottan igaz.


Akkor most meddig is szorítja ki, amíg át nem rakod a képeket a laptopodra?

2017. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!