Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Külső rendszer vaku beállitása?

Külső rendszer vaku beállitása?

Figyelt kérdés

Egy Yongnuo YN660-rol van szó még nem használtam soha külső vakut és vettem egyet de nem igazán tiszta a kezelése.

A kijelzőn megjelenő 1/1 től 1/128ig lévő számok mit jelentenek?

Mit állitok velük pontosan?

Illetve a zoom funcio ami van rajta 20mm-től 200mmig azzal mit állitok?

Köszönöm a segitséget előre is!


2017. márc. 21. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Még én sem használtam soha rendszer vakut, de szerintem az 1/1 től 1/128 az a záridőt jelenti, vagyis a leggyorsabb vakuszinkron az 1/128 sec, a leglassabb pedig 1 sec.

A 20-200 mm az az objektívre vonatkozik, vagyis a vaku villanási szögét az objektív gyújtótávolságához lehet állítani. Vagyis lehet állítani a vaku derítési szögét, a vaku alkalmazkodik az objektív látószögéhez. Drágább vakuknál ezt motorosan oldják meg, a vaku kommunikál az objektívvel és a fókusztávolsághoz állítja be magát, míg az olcsóbb vakuknál nekünk kell kézzel változtatni mechanikusan a vaku villanási szögét.

2017. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha használtál volna, akkor nem mondanád, hogy "szerintem az 1/1 től 1/128 az a záridőt jelenti", mivel nem azt jelenti, hanem a villanás erejét.
2017. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy nem használtam.
2017. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!