Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objaektív megfelelő...

Milyen objaektív megfelelő csillagok fotózásához?

Figyelt kérdés
D3300-as gépem van (most kezdtem el) és hozzá két objektív 18-55 és egy 55-200as (az 55-200as ban van vibráció csökkentés míg a 18-55ben nincs). Előfordulhat, hogy a gép nem elég jó erre a témára? Esetleg valaki tudna egy linket adni ahol egy laikus számára is érthető módon van megfogalmazva, hogy pl. mi az az AF-mező, fehéregyensúly, expozíciókompenzáció. A válaszokat előre is köszönöm.

2017. ápr. 3. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagyon tág a fogalom. Mélyég-objektum? Tejútrendszer? Csillagképek? Panoráma? 50mm-es tejút? Sok variáció van. Alapból a helyszín nem minden, az időjárás nem mindegy, a hold fázisa nem mindegy, a fényszennyezettség nem mindegy, a gép ISO-kezelése nem mindegy, az állvány stabilitása nem mindegy. Én például egyéni ilyen szintű belépő géppel (csak az Canon) tudtam elérni egy 10000 fős városban 18-55-ös kit objektívvel hogy látszódjon a tejút. Ha például galaxisokat akarsz fényképezni akkor ahhoz csillagkövető műszer szükséges, ami míg a legolcsóbb is 90 ezer forint körül van, és az is csak a B&H-nél annyi, Magyarországon a duplája. Szóval erről napokig lehetne beszélni, akkor sem lehetne az összes dolgot elmondani róla, komplex dolog ez. Ha még érdekel a dolog nyugodtan írj segítek.
2017. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!