Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tükörreflexes fényképezőgép...

Tükörreflexes fényképezőgép vagy videokamera lenne a jó választás?

Figyelt kérdés

Nagyon régen nem használtam a fenti eszközöket amik vannak már nagyon régiek (kamera: ami még instant CD-re rögzít, fényképező: sima kis kompakt történet) mivel elavultak/nem is működnek ezért nincsenek is forgalomban.


80-150e Ft- a keret, laikusként nem értek teljes mértékben hozzájuk, cél: kirándulás, nyaralás alkalmával és egyéb családi eseményeket meg tudjak örökíteni kép és video formájában. Csak 1eszközt vennék vagy vagy alapon, mert csak 1-et vinnék magammal is. (fontossá váltak számomra az emlékek megőrzése...)


Olvastam, hogy a tükrös fényképezők képesek/tudnak videot-rögzteni, ez mennyire helytálló? rendesen minden egyéb kütyü nélkül veszi a kártyára a videót hanggal...stb?


Szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi lenne a jó választás?


Köszönöm!



2017. ápr. 14. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én most ilyesmit vennék.

[link]

Komoly tudás, nagy zoom, Full HD video, mégis kompakt méret.

Esetleg egy szuperzoom bridge.

[link]

Ezek is még aránylag kicsik és könnyűek.

(a linkelt gépek csak példák a kategóriára)


Egy tükörreflexes persze biztosan jobb, de egy zoom objektívvel már külön táska kell neki, nem praktikus egy utazásnál.

2017. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Panasonic FZ1000, ha engem kérdezel....kiváló videó tulajdonságok, 16 szoros zoom....

Az 1"-os szenzorral készült képeivel pedig egy igazi családi mindenes....

2017. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Belépő DSLR, egyértelműen. Olyan optikát veszel rá, amilyet akarsz, de a kit amit hozzá adnak, sem rossz. Az APS-C szenzor pedig nem rossz.
2017. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó válaszoló

Ezek szerint pl. egy Nikon D3300/D3400 fényképezőgép kit (AF-P 18-55 VR objektívvel) vagy Canon EOS 1300D fényképezőgép kit (18-55 IS objektívvel) megfelelő lehet számomra?


Továbbá egy ilyen DSLR gép az videónál tud alapból hangot is rögzíteni (ha igen akkor elfogadható a minősége valamennyire)?

Vagy ahhoz kell valamilyen külső mikrofon, hogy egyáltalán legyen hang a videó alatt?


ui.: Melyiket ajánlanátok?


Köszi!

2017. ápr. 16. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Szerintem neked teljesen megfelelnének azok a gépek, amiket említettél. Azok az optikák sem rosszak, csak számolj vele, hogy nem telék, tehát nincs olyan komoly zoomjuk. Mikrofon pedig ezekbe szerintem van beépítve, a minőség már más kérdés, nagyjából egy kulturált telefon szintjén lehetnek.

2017. ápr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A youtubon nézz tesztvideókat. Ha számodra elég az a minőség akkor vegyed.
2017. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!