Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok, ti mi alapján rendezi...

Fotósok, ti mi alapján rendezitek a képeket mappákba?

Figyelt kérdés

Van egy halom képem és nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a legjobb rendezési elv.


Vannak fényképezős (DSLR és kompakt), illetve mobilos képeim is, sok-sok témában, mindenféle készítési időponttal.


Ti hogyan rendszereznétek ezeket?


Amikre eddig gondoltam:


-Időpont szerint (mappák: fotók -> évszám -> hónap+nap+esemény)


-Téma szerint (mappák: fotók -> 1 adott hobbi vagy bármilyen téma -> azon belül évszám -> hónap+nap+esemény)


-Külön fényképezős és mobilos képek


Nyilván vannak még lehetőségek, ezeket azért soroltam fel, hogy értsétek mire irányul a kérdésem.


Ti hogy csináljátok? Mi lenne a legjobb hosszútávon?


Egyáltalán megtartjátok az összes képet vagy a fotózások után válogattok és csak a jobbakat tartjátok meg, a rosszabbakat pedig törlitek?


A nyers képeket és a szerkesztett képeket külön mappába vagy egybe, számozás alapján megkülönböztetve érdemes tenni?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 19. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Készítés éve, azon belül évszak, azon belül téma (Pl. Miami Beach, taiföldi swinger klub stb...) ;))))))
2017. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kitörlöm a rossz képeket (amiből nincs több, vagy nem megismételhető azokat persze megtartom)

-Saját mappa

~Hobbi: 1. téma, 2. év, 3. nyers- jpg- szerkesztett

~Évszám (pl.:2013): 1. ország (Franciaország) 2. dátum+város (20130721CannesNizza)


A képeket mindig válogatás után átnevezem, az átláthatóság érdekében

20130721Nizza_001, 20130721Nizza_002...és így tovább így könnyebb sorrendben tartani, pláne ha több készülékkel készítettem és hasonló minőségűek akkor a számozással ídőrendben tudom őket tartani.

2017. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Természetesen válogatok, így is rengeteg helyet foglalnak.


Külön mappa minden évnek, azon belül minden nap külön mappába kerül. Ezeket általában átnevezem, kapnak egy jellemző kulcsszót tehát így néz ki kb: 2017\20170413 München\.


A képeket Lightroomban ellátom pár jellemző kulcsszóval a könnyebb kereshetőség érdekében.


Szerkesztett képek .psd formátumban külön mappában hasonló struktúrában, kész képek .jpg-ként szintén külön, szintén hasonló struktúrában.

2017. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam a mappanév: dátum - tematika. Természetesen a gépről letöltött képeket rögtön alávetem a selejtezésnek. Nyugodj meg, a te képeidnek is jó része azonnal selejtezhető lenne :) A kezdő fotóamatőr minden elkattintott képhez ragaszkodik, mint édes gyermekéhez, pedig fele selejt. Aztán később érdemes vetni rá egy pillantást, mikor leülepszik a dolog, akkor is még sokat ki lehet dobálni. Persze kell némi gyakorlat, mire kialakul a látásmód, hogy mi az egyértelmű selejt, pl a Bazilikáról ugyanonnan nem kell 5 kép, elég 1-2, vagy pl. emberekről mik az előnytelen pillanatképek, amiket semmire sem érdemes használni.
2017. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2017. ápr. 19. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!