Érdemes-e telekonvertert használni, ha igen, akkor milyet?

Figyelt kérdés
Fotózáskor néha kellene nagyobb gyújtótávolság, ezért telekonverter beszerzését fontolgatom. Mi a tapasztalatotok, mennyire érdemes érdemes és mennyi minőség különbség van az egyes konverterek között? Canont használok, 70-200/2.8 II objektívre menne a telekonverter. Nem tudom, hogy a Canon I, II és III változatok, illetve az utángyártott Kenko és egyéb telekonvererek között mennyi az érzékelhető minőségkülönbség. Ti mit gondoltok róla?

2017. ápr. 27. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsi az esély arra, hogy valaki ezzel a telével mind az 5-6 fajtát végigpróbálta volna, valami rendszeres teszt formájában.

Most azt olvasom, hogy az MKIII valamivel jobb, mint a Kenko, de esküszöm, olvastam már az ellenkezőjét is. :D

A Canon I. és II. változatot inkább hagyd ki a gondolatból, mert a III. ezeknél csak jobb valamivel, és minél kevesebbet ront, annál jobb az eredmény (meglepő módon :D )

2017. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
(kimaradt az eleje) Szerintem érdemes, az én szubjektív megítélésem szerint még mindig jobb a konverteres kép, mint a "kivágott részlet felnagyítása". Azonban ha hozzácsapjuk a szükséges ISO növekedés miatti lágyulást, zajcsökkentési kényszert, stb, lehet, hogy pont a határon vagyunk, hogy mégse.
2017. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó minőségűt igen. Az én gépemhez az ilyesmi 40ezer HUFnál kezdődik. De a jóminőségűeket általában egy konkrét objektívhez készítik. (Jobb fajta kit obihoz szoktak ilyet)
2017. ápr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Canonnál viszont nem a jobbfajta kitobihoz, hanem kimondottan a telékhez. A legrövidebb, amihez használható, az a 135/2.
2017. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!