Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyikkel lehet jobban elérni...

Melyikkel lehet jobban elérni ilyen háttér hatást?

Figyelt kérdés

Hogy ilyen legyen a háttér, sok lamella, vagy távoli háttér, vagy sok csúcsfény szükséges? Pl. egy 6 lamellás, de 13 cm közelponttal rendelkező teleobjektív a jobb, vagy a 8 lamellás, de csak 1.5 méter közelpontú?

Mindkettőnél f4 a legtágabb rekesz.


Vagy máshogy feltéve a kérdést, számít-e a lamellák száma, vagy csak az objektív felépítése, rajza?



2017. ápr. 29. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Pont ilyen legyen?
2017. ápr. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem kifelejtetted a linket
2017. ápr. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
[link] ugy emlekeztem hogy beillesztettem pedig.
2017. ápr. 30. 06:30
 4/8 anonim ***** válasza:

A kép ezzel készült: [link]

f1,8, 5 lamella, 45 cm közelpont. Mivel teljesen nyitva van, teljesen mindegy, hogy hány lamellás. A közelpont sem számít, mert az objektum viszonylag messze van. Ja és f4-en sosem lesz ilyen.

2017. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egyik előző válaszoló azt állította, hogy a lamellák száma mindegy. Nos, ez nem így van. Minél több lamellás a blendéje az optikádnak, annál szabályosabb kört fog kirajzolni a lencséd a bukéhban. Tehát minimum 11, de inkánn több lamellás optika kellene. És igen, 4-es blendével nem fogsz ilyen hatást elérni. Én 2-est mondanék, de az 1.8 talán még jobb.
2017. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az egyik előző válaszoló azt állította, hogy a lamellák száma mindegy."

Nem azt állította. Hanem azt, hogy teljesen nyitva mindegy. És teljesen nyitva miért is ne lenne mindegy? A lamellák nem vesznek részt a képalkotásban.

2017. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű példa. Hasonlítsunk össze egy Helios 44M és egy Jupiter-8 optikát. A Heliosnak 7, a Jupiternek 11 lamellás a blendéje. Mindekettőt kinyitjuk 2-es blendére. Ameddig a Helios nagyjából hatszögeket fog kirajzolni, addig a Jupiter egy nagyjából szabályos kört. Szóval számít...
2017. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 5 lamellás Chinon Auto 50mm 1:1.9-em kört rajzol f1,9-en.
2017. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!