Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívekkel tudom...

Milyen objektívekkel tudom kihozni a legtöbbet egy crop szenzoros vázból? (Nikon)

Figyelt kérdés
Portré és tájkép főleg.

2017. máj. 1. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez beugratós kérdés!


Portréhoz fényerős obi ajánlott 50+ mm gyújtótávval, tájképhez inkább nagylátószög, a fényerő kevésbé lényeges.

2017. máj. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ThodEE GoD ***** válasza:
Portré teljes alakosra 35/1.8G-t használom néha a Tamron 60/2 macro-t , tájképre meg a Sigma 10-20at, nekem az f3.5 verzió van, a fórumok szerint a másik jobb, nekem meg felel a minősége.
2017. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tájképnél is lényeges a fényerő, de igazából csak annyiban, hogy ha a kezdőérték 2.8 akkor pl. 5.6-on vagy 8-on már penge képet ad, míg ha eleve pl. f4-ről vagy f3.5-ről indul, akkor később élesedik.
2017. máj. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Off: 2es, nem torzít feltűnően a 35ös?


On: Én portréra 70-200 f/2.8-at használok ha kültéri fotózásról van szó jó fényviszonyokkal. Beltérben, szürkületkor 85 f/1.4-et. Gondolom ha nem fullframe a váz akkor nem ilyen árkategóriában keresel. Ajánlani tudom esetleg portréra a 85 f/1.8-at vagy 100 f/2.0-át. Tájképre pedig ahogy előttem is írták.

2017. máj. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!