Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » "Végtelen" fókusz állítás...

"Végtelen" fókusz állítás alap kitobjektíven?

Figyelt kérdés

Szeretnék megpróbálkozni a csillagfotózással, egyelőre az alap D3300 kitobjektívvel (18-55mm) Utánaolvastam a témának, a nagy része tiszta, csak azt nem értem, ezen az obin, hogyan lehet "végtelen fókuszt" állítani. Több helyen írták, hogy "ütközésig" ki kell csavarni az állítógyűrűt, de ezen az obin nincs ütközés, csak forog körbe körbe. Valamint, milyen időzítős távkioldót ajánlotok a géphez?

(később tervezek nagyobb fényerősségű obit venni, ahhoz is jöhetnek esetleg ötletek)



2017. máj. 15. 19:32
 1/7 BTzone509 ***** válasza:
Igen ez igy van, van rajta egy dontott 8 as az infinity jel tehat ha a mutato azon all akkor infinity focusban van az objektive de ha belenezel nappal es latod hogy eles az egbolt akkor jo lesz. Remelem tudtam segiteni
2017. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Tudom, milyen a végtelen jel, ha lenne rajta, nem kérdezném :D Ilyen az obi:

[link]

2017. máj. 16. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem még sosem volt a kezemben Nikon kitobi. Komolyan nincs végállása a fókuszgyűrűnek? Forog körbe-körbe? Ez annyira hihetetlennek tűnik...
2017. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Komolyan. Ha megnézed a linket, ott se látsz semmi fókuszos jelölést rajta. 20 teljes körbetekerést tud, aztán meguntam tekergetni :D
2017. máj. 21. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
De én szívesen olvasnám más véleményét is. Hátha a tiéd hibás. :) Előkerestem a régi Canon 18-55-ömet, azon sincs semmi jelölés, de kb. 80 fokot fordul...
2017. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehet vele fényképezni, élességet is állítok vele közeli dolgokra, szóval nem hiszem, hogy hibás lenne. Csak ehhez a végtelen fókusz-t nem tudom, nem értek hozzá.
2017. máj. 21. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy csak elektromosan állítja a fókuszt, és nincs a fókusz, és az fókusz gyűrű között mechanikus kapcsolat?


Az én Sony kit obim is olyan.

2021. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!