Milyen gépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Használtan szeretném megvenni 1. tükörreflexes gépem, alap objektívvel egyelőre.

30-40 ezer körül melyiket ajánlott/ érdemes megvenni?


2017. máj. 20. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért egyiket sem.


Azok a gépek, amiket ennyiért tudsz megvenni, ezer éves vázak, amik már bőven a várható élettartamuk végén járnak, és egy javítás többe fog kerülni, mint amennyiért a gépet vetted (már ha még kapsz hozzá alkatrészt, mert a régebbi gépekhez a gyártók már nem szállítanak)

2017. máj. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem reménytelen


Egy Canon 1300D kitet lehet hogy kapsz 40-45 000ért 20-25 ezer expóval. Ha egy gép már erősen használt az nem ér többet az eredeti ár 40-50%-ánál.

Igaz a hazai használt termék piac tartogat meglepetéseket de a belépő alja gépek azok amiktől leggyakrabban akarnak szabadulni a tulajok hogy felsőbb kategóriára váltsanak

2017. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mutass már kérlek 40-ért 1300D kitet.


A jófogáson jelenleg 99 ezer a legolcsóbb


1200D: 60 ezerért van fent egy váz

1100D: 55 ezerért egy kit

1000D: 35 ezerért van fent egy kit.


Szóval elérkeztünk oda, hogy kb mit lehet kapni ennyi pénzért, 1000D-t, egy olyan gépet, amit 7 éve nem gyártanak.


És igen, lehet, hogy kevés expó van benne, csak éppen a kevés expó ellenére a tulaj hurcolta magával mindenhova, rázkódott eleget, ki tudja, mi mindent kapott... Szóval az expószám sem mindenható, ugyanolyan, mint a kocsinál a km, nagyon nem mindegy, hogy a 200km-et országúton vagy a városban zötykölődve tette meg.



(ui: persze, lehet máshol is nézelődni, nem csak a jófogás létezik, van millió fotós fórum, oldal, de az árak kb ugyanitt vannak pár ezresen belül fog mozogni a mindenhol)

2017. máj. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 600D-t vettem 40-ért kevesebb, mint 1000 expóval, totál hiba és karcmentesen. És még állványt, meg két kártyát 16+32GB is kaptam hozzá. Jó, egy ilyen kit ennek simán a dupláját éri, de ki lehet fogni olyan embert, aki nem ért hozzá, és konkrétan nem használni vette anno, hanem divatból.
2017. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát persze... és ha egyszer találtál egy balekot, akkor ez nagyon jó tanács másnak is, biztos neki is sikerülni fog (vagy nem)


Az említett jófogáson egy sima 600D+50/1.8+portrémarkolat 80 ezer.


A kérdező persze várhat ítéletnapig, amíg talál egy másik balekot, főleg olyat, aki előtt nem csapnak le rá, de azért egy reálit tanács az nem úgy szól, hogy "nyerj a lottón, vegyél egy 1Dx-et)

2017. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!