Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon és Nikon márkáknál a...

Canon és Nikon márkáknál a 100- 120 ezer HUFos kategóriájú fix objektívek mennyire tudják rávetíteni a szenzorra az APS-C felbontásnak megfelelő képet?

Figyelt kérdés

Azaz ha 1:1 ben jelenik meg a kép a képernyőn akkor a fókuszált részek mennyire élesek?


Vagy milyen kategóriájú obik rendelkeznek ezzel a minőséggel?


2017. máj. 20. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérdést nem igazán értem.
2017. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keresd fel a photozone.de lapot, ott meg az APS-C-s objektívteszteket, azon belül meg az átalad vizsgálni kívánt objektívek tesztjeit, a tesztek végén meg a mintaképeket, és döntsd el.
2017. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért ? Akinek ilyen kategóriájú objektívje van az nem tudja elmondani hogy mik a tapasztalatai?
2017. máj. 20. 23:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, hanem azért, mert az élességre különböző kritériumok vannak, amelyek egyikét sem határoztad meg. De amúgy ezeknek a kritériumoknak csak kissé áttételesen van köze a valós látványhoz. Így tehát a kérdés objektív módon nem válaszolható meg. Viszont a saját véleményedet kialakíthatod a látványból.
2017. máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kérdés teljesen értelmetlen. Nincs olyan, hogy APS-C felbontás, az egy lapkaméret. A fókuszált részek élessége az objektív rajzolatán túl még sok más dologtól függ.


Viszont amit kérdezni szerettél volna, arra a válasz igen: gyakorlatilag az összes mostani gyári fix részletesebb képet vetít a szenzorra, mint amit az érzékelő fel tud oldani, tehát a kép élesnek fog látszani.


Lásd:

[link]

[link] >> Sharpness (P-Mpix)

2017. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, hát a DXO P-Mpx módszere nem ezt mutatja, mert például az EF 100/2-vel APS-C-n:

Pixel Pitch - Szenzor Mpx - DXO PMpx

6,4 - 8 - 6

5,8 - 10 - 7

4,7 - 15 - 7

3,7 - 24 - 11


Egyébként a jóval olcsóbb 50/1,8 is ebben a tartományban mozog, meg a jóval drágább 135/2 is.

2017. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ja, hát a DXO P-Mpx módszere nem ezt mutatja"


Még jó, hogy fölé belinkeltem, pontosan mit mutat...

2017. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Még jó, hogy fölé belinkeltem, pontosan mit mutat..."

Hát igen, de nem azt, hogy "gyakorlatilag az összes mostani gyári fix részletesebb képet vetít a szenzorra, mint amit az érzékelő fel tud oldani".

No de nem kell nekem mindenkit megérteni.

A Dxomark-ot viszont könnyű érteni. Ha a P-Mpix szám kisebb, mint a szenzor felbontása, akkor a kép nem olyan éles, mint lehetne. Ettől még lehetne a szenzor is a bűnös, de ha másik objektív ugyanazzal a szenzorral többet teljesít, akkor alapos a gyanú, hogy a tárgyalt objektív a sáros. A fentebbi táblázatszerűség utolsó oszlopát a Zeiss egyik jobb lencséjével helyettesítve - ugyanazon Canon gépekkel - az alábbi számok jönnek:

8

9

10

17

Látható, hogy mig a Canon 100/2 a 24 Mp-s szenzoron annyit teljesít, mintha 11 Mp-s szenzor lenne veszteség nélkül, a Zeiss itt még 17 Mpixelt "mutat", tehát már ő is küszködik. Ennél jobb eredmény nemigen van (18 látszólagos Mpix-t a Canon 300/2,8 II, például, és nyilván csak annyit objektívet teszteltek, amennyit).

2017. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Közben kerestem a neten néhány 20Mpixeles Aps-c vel készült fotót és rájuk nagyítottam és bizony 1:1 méretben nem voltak élesek, míg a3 méretben tökéletes élességet mutattak
2017. máj. 22. 20:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez monitorfüggő is. Eleve a monitorok többsége (legalábbi a miénk, 5:4-es) 96dpi-s, míg posztert szerintem lb. 200dpi-vel nyomtatnak.
2017. máj. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!