Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Digitális fényképezőben mit...

Digitális fényképezőben mit kezdjek a kiégett részekkel?

Figyelt kérdés
A kamerámon van egy funkció, amivel lehet állítani, hogy fotózás közben mutassa a kiégett képterületet. Eddig kikapcsoltam, mert csak zavart. Ezzel az információval mit kezdjek, hogyan lehet eltüntetni? Ha alulexponálok, akkor minden egységesen sötét lesz, ha meg teljesen beszűkítem a blendét, a mélység változik.
2017. jún. 16. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig az marad, hogy csökkented a záridőt. Nem kell fényértékekkel lejjebb venni, -1/3-ad, -0.5 expo elég, hogy ne égjen ki, erre való az expo korrekció beállítás.
2017. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor ezzel fogok kísérletezni. Egyébként személy szerint engem nem zavarnak így sem a kész fotók, mondjuk nem is profi körülmények között nézem/szerkesztem őket. Ha valamit utólag túl világosnak látok, a csúcsfény értékekkel szoktam játszani leginkább.
2017. jún. 16. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha raw-ban fotózol, akkor az éppenhogy kiégett részek még nem vesztek el. A villogást a jpg alapján csinálja, a raw-ban kicsit több infó van.


Ha nagyon nagy a kontraszt a képen, akkor nincs mit tenni, vagy kiég a világos, vagy bebukik a sötét. Ilyenkor lehet hdr-rel játszani, vagy olyan kompozíciót keresni, ahol nincs ekkora fényerőbeli különbség. Esetleg várni egy felhőre, vagy míg lejjebb megy a Nap...

2017. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk lehet deríteni az árnyékos részeket - ha a téma olyan.

Lehet aláexponálni, és képfeldolgozóban a sötétebb részeket "felhúzni".

Át lehet konvertálni svarcvájszba, ott annyira nem zavar.

Lehet úgy hagyni, ha lényegtelen részekről van szó, vagy egyszerűen nem lehet megoldani a feladatot - nyugodtan lehetnek a megvilágításban hatalmasabb különbségek, mint egy fél fényérték, ilyenkor el kell dönteni, mi a fontos.

2017. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!