Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik olcsó fényképezőgépet...

Melyik olcsó fényképezőgépet ajánljátok az alábbi kritériumok alapján?

Figyelt kérdés
Jövőre építkezünk, most nem szeretnék sokat kiadni erre a célra, a régi gépünk sajnos nem képes már éles képeket csiinálni. Abszolút házi célra, családi események megörökítésere kellene. Van olyan ebben az árkategóriában (50ezerig), ami talán kicsit megbízhatóbb? Köszönöm!
2017. júl. 11. 07:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]

Az Aqua ingyen házhoz szállitással adja.

Ez arra amire neked kell, több mint tökéletes. Az hogy megbizható-e az majd idővel derül ki.

2017. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

"Éles képek"... Egy 50 ezer Ft-os gép sem fog éles képet adni, csak egy maszatos zajtengert. Újonnan legalábbis. Ha használtan, akkor is minimum egy milc alapobjektívvel. Az alatt nem érdemes fényképezőt venni, felesleges pénzkidobás.

Most akciósan árulják pl. a Nikon 1 S2-t, 65 ezer Ft objektívvel. Ha nem a Szaturnuszt akarod vele fényképezni (...) akkor elég lesz családi célra.

2017. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

2. Olvasd el a főkérdést hogy mire kell , aztán meg a vásárlók véleményét is.

[link]

2017. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
#3 Ez a legolcsóbb a piacon jelenleg, és mivel mindenki azt hiszi hogy ezt megveszi, akkor már felér egy Canon 1D Mark IV-el... onnan a hozzászólások. Kiindulási pontnak írtam, a linkelt Kodak-tól biztos hogy jobb... Tény hogy 50 ezer Ft alatt értelmes fényképezőgép nincs újonnan. Akkor érdemes csak venni, ha max. nappali témákról, 10x15-ös nyomtatásokat tervez a vásárló. A gépen nézve max. nagyítással nézve ezeket a 20 megapixeles csodákat, eléggé kiábrándító, sőt én mosolygok is rajta hogy ezért pénzt kérnek? Nem nézek le semmit és senkit de tényleg érdekes a fotópiac.
2017. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Az átlag juzer sosem fogja pixel-szinten nézegetni a kpeit. a maximum képernyőfelbontás jellemzően 1920x1080, ez 2 (kettő!) megapixel.


Az átlag juzer nem fog 10x15-ösnél nagyobb papírképeket előhivatni vagy nyomtatni. Az átlag felhasználónak bőven megteszik bármelyik kamera a 30-50 ezres kategóriából.


Ugyanolyan ez, mint a Suzuki. A sok szerencsétlen szánalmas majom odavan az Audijér meg a Béjemvéér, mert csak az az autó - míg az átlagember egy Suzukival is bőven elvan.


Ugyanúgy divat, arcoskodás a MILC meg a DSLR a felhasználók egy jelentős részénél (természetesen nem mindenkinél!), ahogy az Audi meg a BMW, aminek a szervizelésére meg a tankolására sem fussa, de azért kell, mert trendi.

2017. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem arcoskodok és nem májerkodok, és nem is 100%-ig konkrétan azt a típust ajánlottam, a lényeg, hogy 1/2.3"-os szenzornak sok értelme nincsen manapság, vagy legalább akkor maradna 10 mpx alatt a felbontás. Volt egy olyan, hogy Pentax Q-S1, 1/1.7"-es szenzorral, ez tesztek alapján jónak tűnt, de a zajos teszten az is elvérzett. Van a következő lépcső, az 1"-os CX méretű szenzor, ez már tud valamit, de még nem az igazi, viszont hétköznapi használatra teljesen jó már.

Átlag user sem a zajcsökkentő algoritmus szép festői alkotását szeretné megtekinteni ha hazamegy - lehet csak 1x volt ott életében - a nyaralásból, hanem valami értékelhető képet szeretne kinyomtatni 1-2 képet még talán poszter méretben is, ehhez kevés az a kis szenzor.

Másik, AF sebesség. Sokszor van az hogy mire fókuszál az olcsó gép, és ellövi a képet auto módban, addigra el is múlt a pillanat, illetve bemozdult az egész. Nem törvényszerű, de egy nagyobb szenzoros gép azért gyorsabb AF rendszerrel is bír.

Ezeket 50 ezer Ft-ért nem kapja meg. Lehet lepontozni, de ez van. A régi gépek is ilyen kicsi szenzort használtak, de maradtak is az ésszerű -4-6-8 mpx-es határon belül, valamint értelmes, fényerős optikákat raktak abba a szerencsétlen gépbe, nem úgy mint manapság, hogy műanyag lencsés, fényerőtlen vackokat dobnak piacra.


Pl. egy ilyet még manapság is elfogadnék: [link]


Ez ugyan nagyobb szenzoros.

2017. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondom én is, a Suzuki meg a Skoda nem autó, mer' kicsi a motor meg gyenge a muzsika bennük, meg se négykarika, se kékfehér embléma nincs rajtuk, pedig ma már az az alap.


Képzeld tegnap voltam épp a nemmondommegmelyik áruházban, emberek százai álltak sorba, hogy visszavigyék a 30-40 ezres fényképezőgépeiket, mert nem volt elég jó nekik.

2017. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Újban sz@r a helyzet, de talán:


[link]


Azonban inkább egy használt lumix, mint:


[link]


Vagy a 45-től fölfelé a lényeg.

2017. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fáj az igazság igaz? Azért kell a földbe pontozni... Annak aztán tényleg van értelme, hogy drága pénzen vett (aránytalanul drága) kis sz* szenzoros géppel, agyonzajmentesítő algoritmussal létrehozott képeket nézegessen az ember, holott a 20x 30x zoomnak sok esetben értelme sincs, azon kívül hogy a szomszéd lányt meg lehet vele lesni, vagy hogy mit csinál éppen a Pista bá a kertben... Sportra, madárra, vadakra lassú.


Aminek értelme van, egy prémium kompakt, komolyabb bridge (fz1000, fz2000 legalább), vagy a mirrorless kategória, illetve a dslr, de ez utóbbit megint nem ajánlom mert egy idő után megunja az ember cipelni mindenhová, meg lógjon a nyakamban, hogy mindenki lássa hogy Canikon déezerkétszázmegdéhétszáz... Ettől szolidabb egy kis mirrorless, előkapom, nagy szenzor, feltekerem 6400-ra az iso-t és lesz értékelhető képem, ami alkalmas nagyobb nyomtatásra is. Ennyi. Ha már pénzt ad érte akkor érje is meg, ne csak a bosszankodás, meg 100 képből 80 törlése legyen a végeredmény.

2017. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hozzátenném még az alábbiakat:


nekem az első fényképező a kezemben amit megkaptam egy oszt. kirándulásra ez a gép volt: [link]


Aztán hozzájutottam egy HP Photosmart M630-hoz, amit elcseréltem egy Canon Eos 300-ra (ekkor már drága mulatságnak számított a filmes fotózás, felhagytam vele), ezt eladva vettem egy Panasonic DMC-LS60 gépet, ez már számomra akkor komolyabb gép volt, szerettem is, akkor még csak auto módban használtam. Ahogy beletanultam, nőtt az igény, jött a Sony DSC-H2, ami még ma is megvan, viszont rájöttem hogy nekem ez lassú, nem bírja a zajosodást, és eszi az akksit is. Vettem egy Nikon D60-at, ez már auto módban is mérföldekkel is jobb képet produkált, viszont megint csak előjött az újabb igény, régi Nikon obi, amihez belső fókuszmotor kell. Így van most egy Nikon D80-as gépem, régi 28-70-el. Előbb utóbb eljut az ember idáig, hogy kell a komolyabb gép.

2017. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!