Mi a neve az ilyen fajta fényképezőgépeknek?

Figyelt kérdés
Hogy hívják azt a fajta gépet ami miután fényképez vele az illető azután az elején.kiad egy lapot amin a kép van? És hogyan működik ?

2017. júl. 14. 22:01
 1/7 Varga Péte4 ***** válasza:
Polaroid fényképezőgép. A hagyományos (ezüstbromid alapú) fénykép előhívásához, fixálásához szükséges vegyszerek "be vannak építve" a nyersanayagba.
2017. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, maga a Polaroid cég már nem gyártja a hagyományos vegyszeres kameráit, se a kazettákat. Más cégeknél még előfördul:

[link]

Viszont a Polaroidnak is van "instant" kamerája, de az már digitális gép és spec papírra nyomtat:

[link]

2017. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, mellényúltam, az első link helyesen ez lett volna:

[link]

2017. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2017. júl. 14. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
A Polaroid csak egy gyártó, az ilyen gépeket instant gépnek hívják.
2017. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Polaroid csak egy gyártó - viszont a kategória neve lett, miként a cellux, "stílfűrész", stb.
2017. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a kategóriát instant fényképezőgépnek hívják, a Polaroid honosította meg, így a köznyelvben összeforrt a márka a műfajjal és sokan lényegében minden olyan gépet Polaroidnak hívnak, ami azonnal kiadja az elkészült képet, pedig nem csak ők gyártanak ilyet, ott van pl. a Fujifilm Instax szériája is. Ma már vannak digitális megoldások is, ami memóriakártyára is elmenti a képet, de akár mindegyiket, akár csak amit kiválasztasz, ki is adja a papírképet. Ma már vannak viszont akár hordozható, kis méretű nyomtatók is, ami bármilyen digitáis képet kinyomtat akár egy mobilról is.


Hogy számodra van-e értelme, az csak rajtad és az igényeiden múlik. Számomra nincs, de mindannyian másmilyenek vagyunk.

Szerintem egy ilyen gépnek akkor van igazán értelme, ha olyan helyzetekben használnád (főleg, vagy legalábbis ezekre összpontosítva választod ki), ahol fontos, hogy azonnal legyen papírképed. Például, ha hírességekkel fotózkodsz és a közös képet akarod velük dedikálni. Vagy ha rögtön oda akarod adni a képeket azoknak, akiket lefényképezel. Például hallottam olyanról, azért vitt ilyen gépet talán valamilyen Afrikai törzshöz, hogy a róluk készült képeket rögtön nekik is tudja adni.


Ha nincs szükséged rá, hogy azonnal, ott helyben a kezedben legyen a kép, akkor szerintem egy külön nyomtatóval (ami lehet akár kis méretű és hordozható is, vagy nagyobb, hagyományosabb is) jobban jársz, mert az lehet olcsóbb, jobb minőségű, gazadságosabban üzemeltethető, meghibásodás esetén a fényképezőgéptől külön cserélhető, stb. Legolcsóbb és legjobb minőség viszont az, ha keresel egy olyan labort, ahol jól dolgoznak és akár helyben azonnal, vagy rövid átfutással előhívják neked. Vannak egy órás fotólabor szolgáltatások, de a legtöbb esetben ezek is megcsinálják akár 5-10 perc alatt is, az önkiszolgáló kioszkok meg tényleg azonnal kiadják a képet. Én általában a Pálvölgyi fotóhoz járok a Westendben, neten rendelek és mire odaérek kész vannak a képek. Szóval az a kérdés, hogy mennyire fontos neked az azonnaliság és mennyi pénzt ér meg neked az egyszerűség? Ha 10 db kép 2-3 ezer, akkor 1 kép 2-300 Ft. Fotólaborban ennek fele, harmada körül jön ki egy kép ugyanakkorában, ráadásul válogathatsz a képméretek küzt is és ha valamiért mégsem olyan az eredmény, mint kéne, akkor reklamálhatsz és újra megcsinálják. Én a labort egyszerűbbnek tartom, mint a házi nyomtatgatást.

2017. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!