Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ezekre a célokra fényképezőgép...

Ezekre a célokra fényképezőgépet ajánlotok vagy elég egy telefon jó kamerával?

Figyelt kérdés
Kirándulásokra, természetfotózásra, ünnepekre, utazásokra keresek valami szép képeket készítő fényképezőt olyan 70ezerig vagy jó kamerás telefont, ez lehet drágább is. Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?
2017. aug. 3. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy utána mit akarsz a képekkel? Ha, pl. a facéra pakolgatod csak ki, akkor bőven elég egy normálisabb telefon kamerája. 70 ezerért úgysem kapsz semmi értelmes fényképezőgépet, ami köröket ráverne egy telefonra.
2017. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha ez így kérdésként felmerül akkor jó a teló


Én telefonnal teljesen jó tájképeket és közeliket (10cm) is készítettem. nem volt velük semmi gond.


A magas ISOs képek meg így is úgy is zajosak lesznek illetve szűrni kell őket. (ebben a kategóriában)


Csak arra vigyázz hogy AF-es kamera legyen a telóban.

Olcsó telefonokban van olyan kamera aminek nincs autofokusza csak egy nagy mélységélességi tartománnyal rendelkező lencséje (0,5m-végtelen)

2017. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Facéra nem szeretek képet kitenni, nem is nagyon használom. Emlékbe eltenném a képeket.
2017. aug. 3. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor is bőven elég egy jó telefon. A DSLR gépek persze szebb képet csinálnak, de drágák, cipelni kell, stb. Telefonnal is lehet olyan képeket lőni, amire 10 év múlva is büszkén nézel :) de még egy nem jól sikerült képnél is előjönnek az emlékek és úgyis amiatt nézegeted.
2017. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Telefonnál az S7/S7 Edge vagy az A5(2017) Milyen?
2017. aug. 3. 17:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Én telefonról szoktam a fényképeket csinálni/előhívatni. Szerintem bőven tudnak már a mai telefonok jó képeket csinálni. Még gyenge fényviszonyok mellet is. Samsung és a Huawei az utóbbi időben óriásit lépett előre a mobil fotózásban.

Samsung: S7, S8, A2017

Huawei: P9, P10, Mate9

Ezekben fotózás terén nem fogsz csalódni

Igaz ezek 90e-töl felfele vannak, de nem csak fényképezésre lehet használni, hanem rengeteg egyéb hasznos dologra :)

2017. aug. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Természetesen az S7 a jobb. Google segíteni fog, beírod a kívánt telefon nevét utána írod, hogy sample photos és máris nézegethetsz képeket amiket emberek lőttek a telóval. Aztán eldöntöd, hogy megfelel e neked. Nála jobban úgysem tudja senki, hogy tetszik e :)
2017. aug. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!