Eviktor kérdése:

Canon 60D,70D vagy 7D?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten fotózok természetet, tájat, rendezvényeket, koncerteket. Jelenjeg egy Canon 1200D-m van, amit szeretnék lecserélni. Ezt a 3 vázat néztem használtan, viszont nem tudom, hogy megéri e váltani, illetve, hogy a 60D kb. 60 000 el olcsóbb, mint a másik 2. Megéri azt az ár különbözetet? Melyiket érné meg jobban?

2017. aug. 8. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából jobb a fogásuk ( de méretesebbek is ) és picivel gyorsabbak, de ha elégedett vagy a kicsivel és kielégítő a minősége számodra-másoknak is, teljesen felesleges pénzkidobás váltani használtra.A többi a fotóson múlik, nem a technikán.

Értsd, mire is gondolok:


[link]

2017. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a három közül kellene választani, akkor mindenképpen a 60D vagy 70D, attól függ mennyi pénzed van rá. A 7D-t nem javaslom, mert az a legelavultabb a három közül, hogy így fogalmazzak (feltételezem, hogy a sima 7D-t írod, tehát nem a Mark II-t).
2017. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, az első kiadású 7D-re gondoltam. Valójában a képek minőségével nem vagyok teljesen megelégedve. A múltkor az egyik koncerten 100D-vel fotóztom, ugyan azokkal az objektívekkel, és sokkal jobb minőségűek voltak a képek. Nem tudom, hogy a 60D illetve a 70D közötti árkülönbség megéri-e.
2017. aug. 8. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
A 60D és a 70D között képminőség-teljesítményben(szenzor,iso teljesítmény,dinamika,felbontás stb.) elhanyagolható a különbség.Nagy különbség a fókusz rendszerben van.A 60D-ben nincs on-senzor fókuszálás,amit már az 1200D is tud.A 60D-ben 9 keresztpontos a fókusz,a 70D-ben 19 keresztpontos,Live View-ben: Dual pixel(!).Ami jó,de inkább csak videózáshoz.A Te szükségleteidnek elég lesz a 60D,mert nem sportot fotózol.A kritikus pont a sötétben vagy beltérben történő fókuszálás,amit megold a vakuval történő fókuszálás,amit valószínűleg a 70D sem csinálna másként.
2017. aug. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Videózni nem szoktam, úgyhogy az a része nem fog valószínűleg hiányozni, viszont az on sensor fókusz az mi?
2017. aug. 8. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan fókuszálási mód,amikor a gép LiveView-ben a szenzorra eső képet állítja élesre-azaz az ahhoz megfelelő fókuszt állítja be.Nagyon pontos,de nagyon lassú is.Szóval mozgó témákhoz nem jó.
2017. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt a funkciót nem igazán szoktam használni, szóval nem fog hiányozni
2017. aug. 9. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!