Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon fényképezőgépembe egy...

Nikon fényképezőgépembe egy új sd kártyát tette és egy idő után nem tudta visszajátszani a képek egy részét. Miért?

Figyelt kérdés
Külföldre utaztam és otthonhagytam az eredeti sd kártyát, ezért vetten egy másikat adapterrel (mikrot). A saját adapterét nem ismerte fel a gép, ezért betettem egy másikba, és egy darabig működöt is, de aztán kb 50 kép után azt íta ki minden elkészített képre, hogy "cannot display this file." Miért? Mit tudok tenni?

2017. aug. 8. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány gigásat tettél bele?
2017. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
8 gigás, kingston
2017. aug. 8. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:
"8 gigás", "kingston", "külföld" +1 hogy hamisítvány
2017. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

formáztad a kártyát a fényképezőgépben azelőtt, hogy fotózni kezdtél rá? elvben okozhat ilyesmit, ha nem formáztad.


számítógépre le tudtad tölteni a képeket? láttam már olyat, hogy a fényképezőgép nem tudja megjeleníteni a saját képeit, de számítógépre letöltve utána tökéletesen működnek. talán megsérültek a képben levő kisebb nézőképek, amiket a gép mutat, de az eredeti teljes kép ettől még lehet olvasható


ha egyáltalán nem olvashatóak a képek, akkor érdemes lehet futtatni egy adatmentő programot a kártyán. hátha vissza lehet még hozni a képeket. próbálkozz a RescuePro, Recuva vagy más hasonló program futtatásával. SanDisk alapból adja a programot ajándékba a komolyabb kártyákhoz, ami véletlen törlések esetén is nagyon hasznos lehet.


próbáld meg kideríteni, hogy Magyarországon melyik cég foglalkozik a Kingston kártyák hivatalos garanciájával és próbáld meg megnézetni/kicseréltetni velük a kártyát. ha Magyarországon vettedvolna, akkor biztosan cserélniük kellene. mivel külföldön vetted, sajnos nem biztos, hogy megteszik, de egy próbát megér. ha a magyar cégekkel nem sikerül elintézned, akkor próbálj meg írni a Kingstonnak is valami elérhetőség csak van a központi weboldalukon.

2017. aug. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 acelsziv ***** válasza:

Érdekes. Ez nálam is előjött. Jó ötlet a gépben formázás...

De laptopon a képek gond nélkül megjelennek.

2017. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Otthon mindenképp megpróbálom! :)
2017. aug. 10. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kiveszem a kártyát a gépből és egy USB-s eszközről másolom be a laptopra. Sokkal jobb megoldás, mert nem lesz véletlenül se vírusos a digitális gép.
2017. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!