Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha a fényképezőgépem már...

Ha a fényképezőgépem már nagyon a végét járja, az a képek minőségén is meglátszik?

Figyelt kérdés
Egyértelműen érződik a záron, hogy nem akar már úgy engedelmeskedni, mint régen, nagyon lassan tudok képeket készíteni, és mintha a képeimnek a minősége is silányabb lenne, pedig ugyanúgy fotózok, mint eddig. Létezik, hogy a kettő összefügg?
2017. aug. 11. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Takarítsad le az érzékelőt és ki a gépet időnként.

Tudod, ép test, ép képek;)

2017. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Karbantartás! :)
2017. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem érdekelne hogy milyen időközönként érdemes tisztítani a gépet?


Hány expószám után?


Én is meg tudom oldani vagy inkább szerviz?

2017. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam is volt már ez így. Nem feltétlen a gép a hibás... simán rossz passzban vagy fotózás terén. Nekem is volt olyan korszakom (igaz bridge géppel, könnyítés az élőkép stb.) amikor - legalábbis számomra és ismerősi körben - hangulatos képeim voltak, ügyeltem a komponálásra, macro-t is könnyebb volt lőni (hétköznapi értelemben). Aztán váltottam dslr-re, voltak jó szériáim, voltak kevésbé jók, amikor hiába erőlködtem nem úgy jöttek össze a képek ahogy azt akartam volna, most talán újra fellendült. Csak most meg már kedvem nincs annyi hozzá. Áll a gép, idő sincs. Nikon D80 volt végig, nem is az hogy gépváltás...
2017. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Engem érdekelne hogy milyen időközönként érdemes tisztítani a gépet?


Hány expószám után? "



Ez nem így működik.


Értelem szerűen más időközönként kell takarítani egy műteremben használt gépet, és más időközönként egy olyat, amivel kint a porban kúszva virágokat makrózol.


Más ha sosem cserélsz objektívet, és más, ha 2 percenként belenézel a gépbe, mert nem is fotós, aki nem veszi le sűrűn az objektívet, és nem cserél minden 3. kép után.


Van aki odafigyel, hogy a lehető legpormentesebb legyen az objektív csere is, más meg lerakja a gépet objektív nélkül, amíg elpakolja a felszerelést, előszedi a másikat...


szóval rengeteg mindentől függ, hogy kell e tisztítani, nem elég annyit mondani, hogy 1000 expónként, van gép ami ennyinél patyolat tiszta, és van ami retkesebb, mint a csatorna.

2017. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!