Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy tudnám azt megoldani,...

Hogy tudnám azt megoldani, hogy egységnyi időnként, az állványra tett telefon kamerája, magától exponáljon egyet?

Figyelt kérdés

Samsung Galaxy K Zoom tipusú mobiltelefonnal szeretnék éjszakai timelapse videót készíteni, a közelgő augusztusi csillaghullás közben. Ezt úgy képzeltem el, hogy csinálok sok hosszú záridős képet (elég jól be lehet állítani ezt a telefont ahhoz, hogy szép képet lehessen csinálni éjszaka, akár a csillagokról is) és ezekből utólag elkészítem a timelapse videót.

Amiben szükségem lenne a segítségetekre az az, hogy, hogy tudnám azt megoldani, hogy egységnyi időnként, az állványra tett telefon kamerája, magától exponáljon egyet?

Próbálkoztam keresni a Play áruházban olyan programot, amellyel egy másik telefonnal, bluetooth segítségével irányíthatnám a telefont, de nem sikerült megoldanom.

Próbálkoztam ezzel [link] a távirányítóval is, de a fényképező ,,gombját" nem lehet vele megnyomni (csak zoom-olni lehet vele, zenelejátszót elindítani, számok közt váltani)!



2017. aug. 13. 21:26
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:

[link]

és ha nem irányítani akarod?

2017. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért akarom irányítani, mert a jó éjszakai képeket csak a telefonban gyárilag benne lévő kamera programmal, speciális beállításokkal (pl. Záridő: 8s, ISO: 400, Rekesz: 3,1)tudom elkészíteni!
2017. aug. 13. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyet:

[link]

2017. aug. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Sikerült egy gombkombináció megnyomásával, irányításra bírni, az általam korábban már belinkelt távirányítómmal a telefonomat. Ezek után szétszedtem a távirányítót és és az ,,enter" gomb helyére két vezetéket forrasztottam, melyek összezárásával tudtam a kamerát elsütni. Ennek ez elsütésnek az időzítését pedig egy falióra átalakításával automatizáltam. https://www.youtube.com/watch?v=y6ynDubPMh8&feature=youtu.be

Ez még nem tökéletes, mert nem működik 100 %-osan. Néhány kép elkészülése kimaradt. Valami oknál fogva nem minden vezeték összezárás volt ténylegesen összezárva. Lehet, hogy hiányzik egy kis nyomóerő az érintkezéskor, akkor viszont a másodpercmutató nem bír körbefordulni. Ezt még tökéletesítenem kell (a két érintkezőt gemkapocsból hajlítottam, ezeket lecserélem majd rézdrótból hajlított érintkezőkre, az jobban vezeti az áramot, talán valamennyit segít), ha vannak ötletek, szívesen fogadom, akár egész más módszerrel is.

Egy tesztvideó már elkészült: https://www.youtube.com/watch?v=mpMHGTSNkKU&feature=youtu.be

Minden vélemény érdekel!

2017. szept. 3. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
2017. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az 5-ös hozzászólónak köszönöm a linket. Akár még jó is lehetne, de nem igazán tudom, hogy ez jó volna-e nekem, be tudnám-e állítani megfelelően. Fontos volna, hogy az eszköz egységnyi időnként, csak zárja az áramkört rövid időkre és semmi esetre se adjon + feszültséget hozzá az összezárandó vezetékhez. Egy villanyszerelő munkatársammal ugyanis próbálkoztunk időrelé alkalmazásával, ami azért nem vált be, mert a vezetéken valamiféle zavar keletkezett(+feszültség keletkezett) és már az első záráskor ,,kiütötte" a távirányítót (reset-elés után vált újra használhatóvá). (Ezt valahogy így tudtam mérni -bár én nem értek hozzá-: [link] )
2017. szept. 4. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!