Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívet/objektíveket...

Milyen objektívet/objektíveket válasszak videózáshoz?

Figyelt kérdés

Egy panasonic GH4-re fogok beruházni nemsokára. Viszont még nem sikerült objektívet választanom. Sajnos a keret nem engedi hogy a drágábbakból válasszak. 1 maximum 2 objektívet vennék kezdésnek, de azokat is az olcsóbbak közül.


Amiket videóznék : igazából mindenfélét főleg youtube videókhoz. Tájat, sportot, bármit szinte. Jó lenne valami amivel minőségien lehet távolba zoomolni is is készíteni, pl.: sielőt lekövetsz a távolból ahogy lesiel a hegyen.


Előre is köszi a válaszokat.



2017. aug. 13. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit hozzá adnak kit obi 14-42 az elég jó


nagyobb zoomolásra érdeklődj szerintem az olympusoknál az olcsóbb kategóriák esetében...

2017. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt akkor egyedül a 14-140-es kitobjektív jöhet szóba. A minősége jó, zoom-átfogása elég nagy, viszonylag olcsó és minden témára használható. Egyedüli gyengesége a fényerő. Egyrészt az f5.6 már beltérben elég kevés, még nagyobb ISO-val kell dolgoztatnod az amúgy is kicsi szenzort. Másrészt nem fix fényerős, mint a csúcskategóriás objektívek, ami zoomolásnál kicsit zavaró tud lenni, de azért nem vállalhatatlan. Szerintem kezdésnek ezzel járnál a legjobban, később pedig jöhetnek a fix 2.8-asok, vagy esetleg a Metabones Speedbooster-es bekeményítés.
2017. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább gyűjts olyanra, amit használni is tudsz...marhaság olyat venni, amivel csak taknyol az ember és eladni sem egyszerű majd jó áron.
2017. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2


Lehet hogy az APSC nagyobb de azért a 4/3" nem az "amúgy is kicsi szenzor" kategória.


Ez a mítosz a DSLR mániások agyában él, anélkül hogy ismernék mit tud valójában.

2017. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 A zajkezelést befolyásolja a szenzorméret, a 4/3 pedig kisebb mint az APS-C. Hol itt a probléma? Miből gondolod, hogy ezzel leszóltam a rendszert? Miért lennék DSLR-mániás?
2017. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!