Milyen kamerát vegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy teljesen kezdő vagyok,de akarok tanulni és majd idővel profibb fényképész lenni.


A helyzet az, hogy nincs olyan sok pénzem, hogy vegyek egy profi kamerát. Kinéztem két kompakt kamerát, és két DSLR-t


A kompakt kamerák:

Sony DSC H300

Nikon COOLPIX L340


Mindkettő 20mpx


A DSLR kamerák közül:

CANON EOS 1200D 18mpx

Nikon D3300 24.2mpx


Tudom, hogy a kompakt kameráknak nincs RAW fájl formátuma, tudom hogy van nagy különbség köztük mint minőség, viszont akarom tudni, hogy a kompakt kamerák képesek arra, hogy jó képeket csináljanak sötétebb fényben, például naplemente, vagy a várost fényképezni este. Elég-e a kompakt egy kezdőnek minőségi képekhez? Azért is kérdezem mert van vagy 30-40000 forint különbség köztük.


Minden információt, véleményt, tapasztalatot szívesen meghallgatok.


Köszönöm előre is?



2017. aug. 26. 13:28
 1/4 A kérdező kommentje:
*köszönöm előre is!
2017. aug. 26. 13:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha hosszú távra tervezel, akkor DSLR vagy MILC-ek között érdemes nézelődni, mivel a cserélhető objektív nagy rugalmasságot és fejlődési lehetőséget biztosít. Vásárlás előtt viszont mindenképp tanulj, mert egy jó döntéssel rengeteg pénzt meg lehet spórolni, ha az igényeidre szabottan veszel gépet. Tény, hogy mondjuk az ISO-blende-záridő háromszöget gyakorlatban a legkönnyebb elsajátítani, de pl. annak könnyen utána lehet járni, hogy sötétben mi teljesít jobban (egyrészt tesztvideók alapján, másrészt ha ismered a szenzorméretet és a képfeldolgozó processzor helyét a táplálékláncban, akkor lehet egy viszonylag pontos sejtésed). Kompaktot mindenesetre szerintem ne vegyél, ha komolyabb céljaid vannak, gyorsan kinövöd, nem tudod fejleszteni és behatárol.
2017. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyarul a kamera videokamerát jelent, kezd itt a dolgot és a sok agyatlan is végre felfoghatná posztgraduális tudásával.


Ajánlatosabb sötétebb témákhoz a dslr fényképezőgép, mert az élesség állítása manuálisan eredményesebb-könnyebb, mint kompaktoknál az lcd kijelzőn vakon.

Hosszútávon is a dslr befutó fejleszthetősége miatt.


Mindezek előtt nem ártana felmérni tehetségedet, mert minden baltasz képes gombot nyomogatni és művésznek nevezni magát...

Tehát van e érzéked hozzá, amit esetleg kölcsön géppel vagy telefonnal is kiügyeskedhetsz.

Értsd így:


[link]

2017. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Talán azért is jobb lenne a komoakt először, hogy lássam, hogy van-e tehetségem. Telefonnal még probálok valami "artisztikus" képeket csinálni, viszont az szigorúan hátráltat, amikor sötétben, vagy a fénnyel szemben állok. Köszönöm szépen a segítségedeteket. :)
2017. aug. 28. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!