Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kis filmekre, videóklippekhez jó?

Kis filmekre, videóklippekhez jó?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárólni egy Nikon D5500 egy dupla obisat, fozotni is szeretnék vele azért, a fokus tudom hogy nem a legjobb de manuálisan kezelném a film jelenetek miatt!

Meg éri meg veni a Nikon D5500-at vagy keressek valami Canon-t??! May 300.000.- ft-ig keresek videózásra alkalmas gépet, és fotózásra is. Úgymond egy hobbit szeretnék cisnálni, kicsfilmek videózását stb... Tömören gyönyören! Köszi a válaszokat előre is :)



2017. szept. 20. 02:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Nikon D5500 teljesen korrekt lesz hobbi videózásra, bár nem tudom, hogy mit értesz a dupla objektív alatt. A manuális fókuszállítást felejtsd el, iszonyat macerás, pláne felvétel közben, amikor nem hibázhatsz.
2017. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A dupla obis alatt kit et értek egy 18-55 és egy 55-200 a focust meg oldom
2017. szept. 20. 23:30
 3/11 Zlevii ***** válasza:
Canonnak sokkal jobb a videó része. Vagy vennék egy MILC-et, azokkal sokkal jobb videózni. pl. Panasonic g7, olympus om-d em10 mk2-3. Canonból egy 600D-700D-t vennék, STM objektívvel.
2017. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ksözönöm a segírséget, de mivel van rá keretem ezért canonbol drágább kategóriájut vennék
2017. szept. 22. 20:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Canonból a kétjegyű sorozatot (xxD) direkt videós váznak tervezték, de újonnan az már nem fér bele a 300k-ba objektívvel együtt. Egyébként annyival nem tud többet, ha neked a Nikon tetszik, akkor vedd meg azt. Videónál is ugyanúgy az utómunka a lényeg, nem a váz képességei, az csak maximum megkönnyíti a videózást. Canonnál még annyi, hogy tehetsz rá Magic Lantern-t, ha nem számít a garancia.
2017. szept. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem midneggyik tetszik csak mi az ideális, persze fotozni is szeretnék a géppel esküvökre meni stb..

Komoylaban akarom csinálni azért akarok egy komoly gépet később ne keljen majd veyek hanem most!

2017. szept. 23. 06:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgysem lesz elég profi munkához az, amit most meg tudsz venni.


Egy 5500-al sem fogsz dolgozni esküvőn, tehát telesen felesleges most gigászinak tűnő 300k-t befektetn, mert úgysem spórolod meg a későbbi váltást, ha dolgozni is akarsz.


Egyébként előbb meg kell tanulni fotózni, és utána álmodozni az esküvői fotózásról. Mivel az esküvőt nem nagyon lehet megismételni, így könnyen úgy járhat az ember ha vacakok a képek, hogy a násznép elégtételt vesz :)

2017. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Penzel nimcs gond. Es fotozi nem mondtam higy nemtudok. Mellesleg szakmabeliek dicsertek nehany kepem.
2017. szept. 24. 03:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindenki azt mond, amit akar. De ha gondolod, dobj fel 2-3 képet, szívesen megnézném őket.


Másrészt, vannak területek, ahol egy 5500-al is lehet dolgozni.

De ha megnézed akkor esküvői fotós “szakmabeliek” gyakorlatilag mind FF vázzal dolgoznak.

Nem véletlen, nagyon nem (érdekes, hogy már ott is megjelentek az első profi MILC felhasználók, de ők a Sony FF-jét hadználják).

2017. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10 éve minden megélhetési fotósnak 20D volt a kezében, mégis megoldottak mindent.
2017. szept. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!