Hogy tanuljak meg fotózni?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni fotózni. Nem akarok vérprofi lenni, de nem is a vasárnapi ebédet akarom megörökíteni nagyanyámnál.

Kaptam egy Nikon P900-at, de hallottam már hogy egy kezdőnek nagy falat ez a gép. Valóban nem igazán tudok még boldogulni vele.


Hogyan tanuljak meg hobbi szinten szépen fotózni?


2017. szept. 22. 18:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen mindegy, hogy milyen géppel kezdesz el fotózni. rögzítsen képet, szinte mindegy milyen minőségben. arra egy mobil, kompakt, vagy bármi jó, hogy a kompozíciós, esztétikai alapokat megtanuld. kezdj el tanulni, gyakorolni ezzel, aztán majd lesznek tapasztalataid, amik alapján kitalálhatod, hogy merre lépj majd tovább, ha tovább kell lépned. ha mégsem kell tovább lépned, akkor meg boldog leszel ezzel.


első lépésként mindenképp olvasd el a gép kézikönyvét, hogy megismerd a kezelését és általában a fotótechnikai alapfogalmakat is le szokták írni benne. így azt már tudni fogod, hogy mit hogyan kell vele megcsinálni. a további olvasmányok pedig segíteni fognak benne, hogy tovább léphess. a National Geographic fotós könyvei nekem bejöttek, de sok másik nagyon jó könyv is van. a neten is vannak jó írások, de én inkább egy tanfolyamot ajánlanék - lehetőleg olyat, ahol nem elvárás, hogy DSLR-ed legyen. biztos vagyok benne, hogy találsz ilyet is.

2017. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!