Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D3300-hoz milyen makro/z...

Nikon D3300-hoz milyen makro/zoom objektívet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek fotózni, és májusban vettem magamnak egy D3300-at 18-55mm kit objektívvel. Őszintén megmondom, még sokat kell tanulnom, mert a manuális funkciót még nem tudom használni. A kérdésem az lenne, mivel főként makro fotókat készítek, milyen OLCSÓBB objektívet tudnátok ajánlani, ami megfelel erre a célra? az 50-300-as mennyivel "jobb" erre a célra a 18-55-nél? Köszönöm a segítséget.
2017. okt. 4. 11:28
 1/6 Ttibo ***** válasza:
Egy teljesen
2017. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ttibo ***** válasza:
100%

Egy teljesen alap makró obi 130+ de ez a belépő szint. Egy korrekten használható 160-180+. A tényleg professzionális obik meg a csillagos eget verik az ár tekintetében!


A kérdés: Mit jelent az olcsóbb? A Nikon 85mm f/3,5 obi 140e körül mozog. Ez nem számít drágának a fotózásban! Ha neked igen akkor inkább old meg egy jó minőségű közgyűrű sorral. Azt kapsz már 35-50e között.

2017. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 acelsziv ***** válasza:
23%
Aliexpressen 50€ egy fém bajonettes 3 tagú közgyűrű. Kezdd ezzel.
2017. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tsirche ***** válasza:
76%
Ha a makró objektívek nem férnek bele a keretbe lehet érdemes lenne megpróbálkozni az alternatív megoldásokkal: közgyűrű, előtétlencse, fordított objektív stb. Nyilván ezek megkívánnak bizonyos kompromisszumot, de cserébe néhol még túl is teljesíthetik az elvárásaid (egy alap makróobjektív 1:1-es leképezésével szemben a fordított 18-as valami brutális nagyítást produkál pár ezer forintért)
2017. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb Noname közgyűrűk forgásirányban gyakran mozognak/lötyögnek a foglalaton ami semmiképpen sem tesz jót a váznak. Érdemes márkásabb közgyűrűket megcélozni.Pl. Meike. Ez az e-bayen még mindig nem túl drága.


Szóval 20-25ezret érdemes rászánni

2017. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 acelsziv ***** válasza:
15%

No jó.

Én ezt vettem meg.

[link]

Nagyon jól illeszkedik és egyáltalán nem lötyög. Viszont szépen megy vele az AF is és mindkét oldalt fémbajonettes.

2017. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!