Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Több fényképezőgépnél is...

Több fényképezőgépnél is láttam, hogy a videó formátumnál ez van írva: H.264/MPEG-4 Ez a H.264 ez mi? Gondolom ugyan az mint az MPEG-4, mivel per (/) jellel van írva?

Figyelt kérdés

2017. okt. 4. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. okt. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az MPEG-4 (mp4) a fájl formátuma, a h.264 pedig a kódolás neve, amivel elkészíti az eszöz a videót. Ez a lehető legjobb párosítás, az mp4 népszerű formátum, könnyű szerkeszteni, sok program van hozzá, a h.264 kodek pedig az elérhető legjobb minőség/méret értékkel rendelkezik. A h.265 kodek még jobb lenne, de az még nem terjedt el az elektronikában. Gondolom, erősebb chip kellene a kódoláshoz.
2017. okt. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Azt szeretném megkérdezni, hogy láttam olyan fényképezőgépet is, amihez a videóformátumhoz csak annyi van írva hogy mp4. Ez akkor csak a formátuma? Meglehet ennyiből mondani hogy milyen kódolású, vagy ez is H.264 ?
2017. okt. 5. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában több kódolást és formátumot is tudnak a készülékek, csak a webshopoknál nem írják ki mindet. Érdemes megnézni a készülék gyári specifikációját.

Keress rá az "xy specifications" kifejezésre(az xy a készülék típusa).

Én is néztem egy kamerát, csak a MOV volt a webshopban feltüntetve, aztán kiderült, hogy tud mp4-et is.

2017. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az mp4 (hosszabban: MPEG-4) az csak egy konténer, gondolj rá úgy mint például egy tömörített zip fájlra. Tehát ez nem maga a videó még, ez csak tartalmazza a videó különböző részeit. Ebben a konténerben van maga a hangsáv és a videosáv. A hangsávnak és a videosávnak is lehet különböző kódolása (hangsávnál pl. mp3, ac-3, stb.); a h.264 itt konkrétan a videosáv kódolását takarja és egyébként a legjobbnak tekinthető.
2017. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mai modern készülékek már jobbára egytől-egyig ugyanazzal a kódolással dolgoznak. Ez a h.264.


Az MP4 kiterjesztésű videofájl tartalma egy videosáv, amit AVC-vel (Advanced Video Codec) tömörítenek, valamint egy hangsáv, amit AAC-vel (Advanced Audio Codec).


Szóval ha megnyitsz egy MP4 fájlt, a tulajdonságokban ilyesmit láthatsz:


Video: AVC

Bitrate: 15 Mbps

Audio: AAC

Bitrate: 192 kbps

Codec: h.264

File format: MP4/MPEG-4

2017. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!