Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Minőségi hangfelvételt szeretn...

Minőségi hangfelvételt szeretnék készíteni? (Részletesen lent. )

Figyelt kérdés

Tisztelt közösség! Svájcban dolgozom jelenleg. Általában évente egyszer megyek haza, két hetetet tudok otthon lenni.

Arra gondoltam, hogy gyakran mesélnék a gyerekemnek mesét éjjel. Vagy vennék fel hetente hangfelvételt- video felvételt és azt átküldeném. Ehhez keresek igazán minőségi mikrofont/felszerelést!

Meg tudok harmónikázni. Szóval egy nagyon patent kis mikrofont keresek amivel szórakoztathatom jó kivitelezésben a lurkót.


Nem nagyon értek a technikához. Egy kamera se ártana. De első között most a mesére mennék rá meg hangszereken játszani kicsit.


Szóval egy jó kis mikrofont meg hozzá tartozó dolgokat keresek (pl.láttam ilyen szőröset is rá, meg néztem kamerán a mikrofonon is óriási szőr volt)


Egyszó mint száz, szeretnék mikrofont és tartozékokat venni, hogy minőségben tudjak hangfelvételt produkálni.


És ha valaki tud valami nagyon jó ár/érték arányban jó kamerát (újonan boltból) akkor azokat az ötleteket is szívesen fogadom! :)


Ár-érték arányban egy középkategóriásat légyszi, meg egy magasabbat! (de ne olyat amivel már a márka értéke többszörösét éri mint maga a termék)


Köszönöm!



2017. okt. 15. 21:25
 1/6 Ttibo ***** válasza:

Mikrofon: Rode mt1000. "Szőrös" cucc neked nem kell. Gondolom a szobában veszed fel. Teljesen felesleges oda dead cat.


Kamera: Jó lenne tudni mik az igények. Szimplán vegye fel ahogy beszél az asztal előtt ülve? Vagy vannak extra kérések?

2017. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért a másik oldalról ne feledkezzél meg, mármint az adásod fogadói oldaláról.

Hiába produkálsz szép s jó minőséget, ha "gagyiban" tudja élvezni.

Sugározzák 4k-ban a műsort és crt tévén fülhallgatóval hallgatják...

2017. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Épp ezen agyaltam.. Hogy megéri e 100-140 ezerért mikrofont venni, ha nem studio fülessel hallgatják?
2017. okt. 15. 23:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Shure SM7B vs Rode NT 1000 ? Mi a lehetőség még ilyen árkategóriában esetleg kicsit kevesebbért?

UI: Amúgy elég sokat olvastam utána és többen írták, hogy még az olcsóbb mikrofonok is gyönyörűen hangzanak "interfacen" Nem igazán tudom mire használják ezt a szót ennek az értelmében zenei közegben..

2017. okt. 15. 23:34
 5/6 A kérdező kommentje:

Kamerára válaszolva: Jó lenne ha futás közben tudnék vele venni, vagy állatkertben vagy tónál kacsákat le fel szállni. De olyan nagyon max 200e (Ft) ot gondoltam kamerára..


A Huawei P8Max videóra mennyire reális? Még csak telefonon láttam a képét, nem igazán értek hozzá. Ha laptopon, vagy tv -n néznék, akkor gondolom sokkal több pixel kéne, vagyis minőségibb felvétel, mert húzná szét a videot?

2017. okt. 16. 00:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy video mikrofont, pl.: RODE VideoMic Pro Rycote. Ez nem a gagyi kategória.

Kamerának pedig egy bridge kamerát gondolnék, olyat persze amin van külső mikrofon bemenet.

Pana FZ300, FZ1000.Vagy valamelyik Sony Alpha amelyiken van mic bemenet.

Vagy ha dslr kamerában gondolkodsz akkor Canon EOS 700D-tól fölfele.

És ha még futás közben vagy mozgás közben is akarsz videózni akkor egy Zhiyun Crane stabilizerre is szükséged lesz:

[link]

2017. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!