Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő fotós, videós karriereme...

Kezdő fotós, videós karrieremet szeretném beindítani? Árképzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok ilyen-olyan platformon hirdetem magam, hogy portfólió bővítéshez szívesen vállalok "munkát".

és most kaptam egy zenés videoklipet, de nem tudom mennyi lenne a reális ár érte?!?

Mindent én csinálnék videozastol vágásig bezárólag mindent.

Mutatták is hasonló klipet, megmutatom nektek is,

hogy milyen "szintre" gondoltak.

https://www.youtube.com/watch?v=HURUtfuq0JQ


Felszerelesem

canon 6d

70-200mm

50mm 1,4

13mm.

Dronom sajnos nincs.


2017. okt. 21. 08:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
És mutatnál egy olyan anyagot amit te csináltál? Már bocs, de ha itt tartasz, hogy elsőként az árat itt kérdezed akkor még messze nem lehetsz azon a szinten, hogy egy ilyet bevállalj. Remélem akkora kötbért tesznek a szerződésedbe, hogy a gatyádat is kifizeted mert nem tudod megcsinálni. Csináltál már hasonlót? Tudod mennyi munka van vele? És remélem azzal is tisztában vagy, hogy ha megszivatod a másik felet mert nem tudod emgcsinálni akkor mi van? Szerződés hibás teljesítése megvan? Amikor "mi" kezdtük örültünk ha elmehettünk egy-egy ilyen forgatásra segédmunkásnak, és elleshettük, hogy a másik hogy csinálja, és örültünk amikor egy-egy részt megkaptunk, hogy mostmár megfoghatod a kamerát (és nem arról szólt, hogy mennyit fizetnek érte). Mire eljutottunk oda, hogy már önállóan meg tudtunk csinálni egy ehhez hasonló klippet (bár nekem nem a kedvenc műfajom), bőven tisztában voltunk az árakkal. Ha meg "ilyen-olyan platformon hirdeted magad" meg "portfolió bővítés" (haha...) brutál el vagy tévedve. Aki tényleg érthozzá annak nem kell "platform" meg "portfolió bővítés" mert azt ismerik a "szakmában" és keresik. De ezt szép lassan lehet elérni. Az, hogy ma Magyarországon van 10 millió "...fotó" meg "...photografy" (láttam iylet, nem véletlenül írtam hibásan), meg "...video" attól még brutál messze van attól az ember, hogy tényleg "fotó-videó" legyen. Én a videózást egy pár éve abbahagytam (külföldre költözés miatt), de amatőr fotós oldalakra sokat járok. "Tegnap vettem egy XY /jó drága gépet/ ez az első fotóm tetszik?" ezen rajta a vízjel, hogy "Gipsz Jakab photografy" a kép sem kompozícióban, sem kiexponáltságban, sem élességben semmivel nem jobb mint egy középkategóriás mobillal hirtelen felindulásból el készített fotó. De ugyanez ha felmész a youtubera tele-tele "X video" felvételeivel amelyek koncepicótlanok, túl effekteltek (nyilván azért kell agyon effektelni egy videót, hogy elnyomja az operatőr teljes amatőrizmusát, mert egy útólagos zoom effekt, vagy valami más effekt elviszi a néző szemét arról, hogy maga a kép amit lát kb. olyan mintha Pistike csinálta volna 12 feles után). Nézz meg egy igazán profi videóklippet nincsen ennyire agyon effektelve mint amit a youtubeon látsz, illetve az effekteknek megvan a helye benne. Nekem az egyik tanítómesterem azt mondta mindig, hogy egy jó videot hang nélkül is végig tudsz nézni. És amikor még sokat videóztam a végső vágás és a "feltöltöm" "elküldöm" "átadom" előtt végignéztem minden anyagot úgy, hogy 0-ra hallkitottam, és ha még úgyis megállt a lábán akkor mehetett. De nem is azzal kezdtem, hogy milyen vázam van, hanem azzal, hogy eljártam forgatásokra, segítettem, megismertek egy idő után amikor a mesterem nem ért rá engem ajánlott maga helyett és így bővüvlt a "portfolióm" és ez volt az "ilyen-olyan platformon hírdetem magam". Az ár másik fele, hogy ez a technika egy klipp forgatáshoz teljesen kevés. Ezzel nem fogsz leforgatni egy klippet. Pl. nem látom, hogy milyen gyártmányú és fényerejű a 70-200-ad, szintén semmi adat a 13mm-esedről. Milyen kamera mozgatód van? Milyen lámpáid vannak? Van-e rendeződ? Szóval vegyél vissza az arcodból mert az már megvan, de a szaktudásod még biztosan nincs meg.
2017. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Szerződés? :D városon belül kB ilyen látásból ismert embernek lenne a klip, tehát semmi szerződés meg ilyenek..

Kb 2eve foglalkozom vele nyilván hobbi szinten,es az is maradna csak szeretnék valami minimális összeget az adott dologért.

2017. okt. 21. 11:44
 3/35 anonim ***** válasza:
58%
És döntsd el, hogy fotó vagy videó. Mert teljesen más felszerelés, tapasztalat, mentalitás kell hozzá. Főleg ha pénzt akarsz vele keresni. Remélem EV-t vagy KATA-t már kiváltottad...
2017. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Ha jobban megnézed ehhez a kliphez derítést is használtak.



Talán reflektorokat is. Ami már egy kisebb stáb munkát kíván. Egyedül nehéz lesz...

2017. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen vállalkozói formám, egyenlőre megszeretnem nézni hogy mit tudnék kihozni az adott helyzetből és utána mérlegelni, hogy ez nekem mennyire megy meg ilyenek
2017. okt. 21. 11:46
 6/35 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező 11:44-es hozzászólásod: Akkor brutál gyorsan olvasd el a PTK vonatkozó részét. A Magyar jog ismeri a szóban kötött szerződést, amely ugyanúgy szerződés mintha le lenne írva. Ha meg a "városból ismert" és megszivatod, hogy nem tudod megcsinálni akkor valószínűleg az lesz a kötbéred, hogy 1./ elterjeszit, hogy csaló vagy és átverted (amiben még igaza is lesz), 2./ úgy megver, hogy két hétig törölgeted a vérző orrodat a szilánkosra tört kezeddel.


És linkelnél olyan videót amit te csináltál az elmúlt 2 évben?

2017. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Amúgy kedves első minek vagy velem ilyen ellenszenves? Nem artottam én neked semmit.
2017. okt. 21. 11:49
 8/35 anonim ***** válasza:
81%
11:46-os kommented: és szerinted számla nélkül fog neked fizetni? És ehhez a NAV mit fog szólni? Szerintem most felejtsd el ezt de nagyon gyorsan. ÉS fogd fel, hogy nem a te szinted! 2 év "amatőr gyakorlattal" ilyen szinvonalat nem fogsz tudni produkálni. Sem kompozícióban, sem vágásban, sem világításban.
2017. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Nem csináltam meg videót, ez az ötlet így jött hogy az illető megkeresett mert ugye látásból ismerjük egymást és tudta hogy fotózok és kérdezte hogy valami hasonló videót össze tudunk dobni ennyi az egész nem kell olyan komoly dolgokra gondolni, ezért nem is értettem ezt a stílust nem tudom mivel erdemeltem ki, de rendben
2017. okt. 21. 11:51
 10/35 A kérdező kommentje:
Meg akiknek csinálnám nekik sincs semmi vállalkozás csak simán hobbi nekik mint egyenlőre nekem is
2017. okt. 21. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!