Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A photoshoppal lehet fehéregye...

A photoshoppal lehet fehéregyensúlyt állítani?

Figyelt kérdés
Előre meghatározott fényviszonyok szerint? pl. felhős, napsütéses, stb...
2017. okt. 30. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
PS-ben alapvetően nincs ilyen funkció, de a Camera Raw-ban természetesen lehet - bár értelme csak akkor van, ha raw-ban készült a kép. Egy jpg-n nem fogod tudni ugyanazt a hatást elérni.
2017. okt. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Egy jpg-n nem fogod tudni ugyanazt a hatást elérni."

Egyetértek.

"PS-ben alapvetően nincs ilyen funkció"

Nem értek egyet. Bár én nem használom, és a legrégebbi manual, amit előás a google gyorsan, az a másfél évtizedes XP-re írt változat manualja, de miért ne lett volna előbbiekben is?

2017. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem csak gugliból okoskodnál hanem ismernéd a PS-t, tisztában lennél azzal, hogy nem a PS tudja a fehéregyensúlyt állítani, hanem a szintén Adobe által készített, PS által is használt Camera Raw filter.


Ezt használja a PS, amikor raw formátumú fájlt akar az ember megnyitni, de ez nem a PS, hanem egy különálló plugin.

2017. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ej no már. Ha olvasni tudtál volna, láthattad volna, hogy szót nem ejtek a RAW formátumról.

PS-t nem használtam sosem, a feleségem használta, én meg álltam mögötte. :D Nekem elég volt a Corel Paint Shop, ami a Photoshopnál kevesebbet tud, de természetesen abban is volt WB állítási lehetőség, még bőven a WIN98 időben. 2006 előtt nem is volt Camera RAW, 2006-ban vette meg az Adobe a Rawshooter csapatot.

És ha értelmezni tudtad volna, amit írtam, akkor azt is tudnád, hogy bizonyítéknak gondoltam előásni a manualt. Amibe, ha belenéztél volna, és ismernéd az alapvető fogalmakat, akkor értelmezhetted volna azt is, hogy a Camera RAW részen kívül is van jpg WB állítás benne.

2017. okt. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, menj már a Win98-cal, szerinted a kérdező a múzeumban lévő 386-oson akar PS 1.0-val játszadozni? Ugyan már!


Mutasd már meg nekem, kérlek, hol van a WB-állítási lehetőség a PS-ben. Lehet játszani a görbékkel, lehet játszani a színekkel, de konkrétan WB-állítás... Jaj, na, hol is van?

2017. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a fehéregyensúly az nem effektezésre való?


Egyébként amit keresel az ezen a képen látható:


[link]


A középső (gray point) pipettát megfogod, ráböksz vele a képen egy 18%-os szürke színre és voila'. A másik kettővel igazából csak speciálisabb esetben kell foglalkozni. Ha nincs a képeden 18%-os szürke, akkor keress egy hozzá hasonló árnyalatot.

2017. nov. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!