Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit jelent az, hogy előhívni...

Mit jelent az, hogy előhívni egy filmet/képet?

Figyelt kérdés

2017. nov. 13. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Hááát amikor előhívod a filmet/képet, azt jelenti.
2017. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
Tudod kisunokám az ősidőkben, úgy 15 évvel ezelőtt még nem úgy vót a fényképezés mint most, hogy ott van a telefonon oszt nyomatod a szelfiket. Akkor még fényképezőgéppel fényképeztünk, amibe filmet kellett tenni és arra készültek a képek. Ez egy negatív volt amit be kellett vinni a fotósbótba, oszt előhívták és akkor megkaptuk a fotókat papíron.
2017. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Digitális gépeknél semmit. Ott legfeljebb kinyomtatod.

A hagyományos gépeknél jelenti azt, hogy a filmre készített képkockát egy kémiai eljárás során megjeleníted.

[link]

2017. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Egyesek ráerőltetik ezt a kifejezést a digitális fotózásra.

Szerintem sem kéne. Egy digitális képet nem kell előhívni.


Illetve ezt a digitális technikában (de)kódolásnak illetve nyomtatásnak nevezzük.

2017. nov. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

folyt.


De hogy a kérdésedre válaszoljak, az előhívás azt jelenti, hogy vegyszerek segítségével láthatóvá teszed azon kémiai folyamatok eredményét amelyet a fény idézett elő amikor a filmet vagy a fotópapírt megvilágította.

2017. nov. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ttibo ***** válasza:
25%

"Digitális gépeknél semmit. Ott legfeljebb kinyomtatod. "


Ez valóban lehet így is. De a mai napig hasznának olyan technológiát amivel nem "kinyomtatod" hanem vegyszeres úton kerül a hordozó anyagra a kész fénykép!


Szóval ez teljesen helyes kifejezés lehet a digitális korban is.

2017. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

# 6/6 Időpont ma 17:06

Az akkor sem "előhívás", legfeljebb egy más típusú nyomtatási eljárás.

A digitális fénykép "számítógépes adathalmazt"készít fényképként - azt pedig nem lehet vegyszerrel előhívni. Az más téma, hogy ebből adathalmazból milyen nyomdai módszerrel lesz papír ( vagy más hordozó anyagra felvitt) kép.

2017. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Vicces hogy így veszekedtek. Első válaszoló ezt a szókincset:D

Amúgy most már tudom mi az az előhívás, mert már elmagyarazta a rokokonom. És még az én időmben is csináltak ilyet ;) csak így ezt a szót még nem hallottam akkor sem. (?) Ne kerdezzetek miért.

2017. nov. 15. 10:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval csak azért mivel nem ismertem a szót, nem kell a másikat lefujjolni, mert elég rosszul esett. Amúgy nem vagyok selfie imádó. Sőt... Nem is szeretek selfizni. Szóval mielőtt megitelnetek a masikat, és lekopiznatok a Googlerol a valaszt, megköszönném ha legközelebb nem kotnetek bele a másikba.
2017. nov. 15. 10:04
 10/11 A kérdező kommentje:
A másikkal való kötözködéstől még senki sem lett okosabb. :( Nem szeretem ha az emberek azzal a pici tudásukkal is felvágnak, ami van, a masikat esetleg le is hulyezik, de nem tudják hogy mi az a K2. Pedig ez az alapmuveltseg földrajzból peldaul.
2017. nov. 15. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!