Sony hdr cx240 vagy canon legria hf r706?

Figyelt kérdés

YouTube videók készítéséhez kéne.

Kül- és beltéren egyaránt használnám.

Beltér alatt elhagyatott epületekre is gondolok, ahol nincs villany, ergó egy elemlámpa fénye az egyetlen világítás.

Utóbbi ugyebár az AF réme. :P


A sony-n tetszik, hogy rendes fizikai gombjai vannak, illetve a kijelzője süllyesztett, tehát nehezebben karcolom össze. Az viszont nem tetszik, hogy beépített az usb-je, ami ha megtörik max fél óra pákázás ugyan, de akkor is állandóan cserélgetni kellesz. Viszont az is tény, hogy még soha nem törtem meg kábelt. Tényleg, még telefon töltőt sem.


A canon-ban tetszik az összeszerelés minősége, meg hogy hogy lehet rá később filtert/napellenzőt rakni, meg jóval nagyobb a lencséje, ami gondolom több fényt gyűjt össze, de ehhez annyira nem értek. Ami viszont nem tetszik benne, hogy érintőkijelzős. Nekem valahogy az érintőkijelző jó telefonra, meg BKV jegyautomatára, meg csomó mindenre, de kamerára nekem kicsit fura. Ami még nem tetszik benne, hogy nagyon spéci a töltőjének a csatlakozója, ergó drága házzá a töltő, és gondolom ritka is(A sony-t usb-s telefontöltővel lehet tölteni). Viszont az is igaz, hogy pár tíz éve amikor még minden gyártó mindennek saját töltőt tervezett, ez teljesen normális volt, és együtt tudtak vele élni az emberek.


Igazándiból minőségben és funkciókban egy SJCAM Sj4000-et kell túlteljesíteni a kamerának. Ami miatt szeretnék kamerát venni az a kihajtható kijelző, amit az sjcam kannibalizálásával is meg tudnék oldani, de akkor elveszteném a vízállóságát, stb.

És ha már új kamera, jó lenne, ha lenne benne fókusz, meg zoom, meg tudna .mp4-be venni.



#kamera #Canon #YouTube #Sony #hdr cx240 #legria hf r706
2017. nov. 26. 11:56
 1/1 A kérdező kommentje:

ja, meg annyi még, hogy mindkettőt használtan venném.

Sony: 20 000ft

Canon: 40 000ft

2017. nov. 26. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!