Milyen objektív lenne a legmegfelelőbb 100-200 ezer között, amely alkalmas lenne a következő témák közül a legtöbbre: Kutyák fotózása kutyakiállításon "pályaszélről", de kicsi pálya esetén, kutyák mozgás/futás közben, portré, természetfotó?

Figyelt kérdés
A gép egy Nikon D7200 vagy D3300, ez még nem dőlt le, de egyenlőre ez előbbi felé dől a mérleg.

2017. dec. 11. 20:37
 1/10 ThodEE GoD ***** válasza:
Az elsőben van fókusz motor a másodikban nincs, azok az objektívek amiben külön van fókuszmotor jóval drágábbak mint azon társai amikben nincs :)
2017. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen minőségben szeretnéd? Ha nem kell extrém nagy minőség és kis torzítást és színhibát elfogadsz akkor Tamron és Sigma objektívek vannak már egészen normális áron. Én kipróbáltam kutyakiállításon egyszer egy 70-300mm-as Tamront és meglepően képnek látszó dolog lett belőle.
2017. dec. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
70-300-ast nem mernék venni, túl sok rosszat hallottam már róluk...:/ 70-200 lenne az ideális de az 500+ az nem nagyon fér most bele, szeretnék egy elfogadható képminőséget azért, de szükség lenne a zoomra is így az 50-es 1.4 fix kiessett, még az 55-300-at néztem, nem tudom mennyiret teljesítene rosszul 300 felé haladva.
2017. dec. 11. 23:52
 4/10 anonim ***** válasza:

amíg nem tudod, mire van szükséged, addig szerintem maradj az olcsó, alap kitobjektíveknél, mert nem nagyon tudod értelmezni, mit miért írnak az emberek! mégkevésbé azt, hogy az neked mennyire fontos szempont, ami miatt másoknak nem tetszik egy obi.


az, hogy milyen témákat fotóznál, marhára nem elég az objektív választáshoz. sokkal fontosabb, hogy te hogyan is akarsz fotózni, milyen távolságról, milyen képkivágásokkal, na meg mennyi fény van. ezeket tapasztald ki a kitobikkal (olcsó zoomok), aztán keress jobb minőséget azokból, amiket tényleg gyakran is használnál.


a Tamron 70-300-at azért veted el, mert rosszat írnak róla (kik és milyen szempontok alapján?)

ugyanezek a kritikusok miket írnak az 55-300-ról? mert ha a másikat az ő véleményeik alapján szórtad ki, akkor minden mást is az ő véleményeik alapján kéne vizsgálni

a 70-200-at az ára miatt veted el, ami érthető, de komolyan egy 5-20x annyiba kerülő objektívhez fogod hasonlítani a töredék áron kaphatókat?


jópofa, ahogy leírod az 50/1.8-at, mert az nem zoomos, pedig az a legelérhetőbb árú minőségi objektív. azzal van esélyed olcsón megtapasztalni, milyen is a jó rajzolat, kis mélységelesség, stb. igen, kompromisszum, elveszíted a zoomot, de minőséget kapsz cserébe. persze lehet, hogy úgyse tudnád élvezni, értékelni. maradj inkább az olcsó alapzoom objektíveknél.

2017. dec. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért a mozgó kutyman fényképezése az egyik legkellemetlenebb kihívás az autofókusz számára, lehet, hogy ott vérzenek el a mellégyártott objektívek.
2017. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sok rosszat írnak a nagyon olcsó Tamron 70-300-ról, nem is egy világbajnok objektív, de egy talán német teszt oldalon olvastam: "az árához képest kielégítő, olcsóért többet nem várunk el tőle akkor nem ér csalódás". Mivel jelenleg kb. 40 000,-Ft-ért meg lehet venni én vettem egyet "játszani". Ennek az árnak megfelelően kezelem, nem várok el sokat ettől az obitól. Viszont arra nagyon jó, hogy kitapasztaljam, hogy mit tud, milyen képkivágásokat, kompozíciókat lehet vele csinálni, facebookra jó az amit csinál, de még egy átlagosabb weboldalra is elég a minősége, nyilván nem azzal fogunk fotóposztert, meg esküvői fótót stb. csinálni, de gyakorláshoz teljesen megfelel, mert tényleg szinte ingyen van. És akkor nem az van, hogy kockáztatok esetleg 2-300 eFt-ot azért mert "jókat írnak róla", ki tudom próbálni, tudok vele barátkozni. Én ezt javasolnám, hogy mielőtt elköltesz ennyire sok pénzt próbáld ki, ha van hozzá egy kitobid ami Nikonéknál általában 18-105 vagy 16-80 de a felső vége 70 fölött van, akkor a két obival tudsz gyakorolni gyakorlatilag 16-300-ig és utána az EXIF-ből meg látod, hogy mik az általad gyakran ténylegesen használt fókuszok és az alapján tudsz dönteni, hogy mi az a zoom tartomány amire szükséged van. És akkor nincs az, hogy 1,5 év múlva megjelenik a hírdetés jófogáson, hogy alighasznált obi eladó... Erre teljesen elég a kitobi, és elég az olcsó 70-300-as Tamron. aztán fél-egy év múlva már látod, hogy mi az a tartomány amit általában használsz és veszel egy oda való obit. Mivel a kérdésedből is látszik, hogy kezdő vagy mert egy D7200 és D3300 nagyon-nagyon nem egy kategória (ez az áron is látszik).
2017. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
200-as objektív baromi kevés lesz pályaszélről fotózáshoz, de a még a 300 is kérdéses.
2017. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
kutyakiállításon azért nincsenek olyan nagy pályák, simán elég lehet akár az 50-es is. persze pályája és helyzete, meg főleg az elkészíteni kívánt kép függvénye is minden...
2017. dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 reszelo ***** válasza:

Nyilván kérdéses, hogy 3300-hoz komolyan komolyan gondolsz-e 200.000-ért venni objektívet.


Ha igen, akkor esetleg egy 80-200-as Nikkor F/2.8, mely autofocus-os, a korából adódóan (illetve inkább abból, hogy újabb kiadáa is van már, csak drágább sokkal) olcsón elérhető, kb 150-200 körül biztos találsz használt példányt. Az F/2.8-nak köszönhetően a mozgást tökéletesen tudod fotózni, ami kutyáknál elengedhetetlen, ráadásul a leírt mindkét kamerád APS-C szenzoros, ez az objektív pedig full frame, azaz a 80-200 az egyből 120-300 lesz a TE kameráidon. Azaz nagyon jól közel fogják hozni a témádat, 2.8 fényérzékenységgel.

2017. dec. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 reszelo ***** válasza:
Ja, és a 2.8 jó blur-os hátteret fog kölcsönözni a témáidnak ilyen fókisztávolságon
2017. dec. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!