Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a vélményetek a Nikon AF-S...

Mi a vélményetek a Nikon AF-S 18-300mm-es objektívről, amit D7200-al lehet venni kitben? Milyen célokra/témákra ajánlanátok és mire nem?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz: Nikon AF-S 18-300mm f/3.5-6.3G DX ED VR
2017. dec. 14. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
28%

Magyarországon ez a kit 450ezer forint. Ennyi pénzért sz@rt nem adnak. A sok önjelölt szakértő(mint én is "szakértek", csak mert van egy masinám) szerint a zoom objektíveket úgy árulják, hogy mindenre jók, de szerintük semmire mert alapból a zoom objektívek le vannak írva. Túl sok lencsetagból állnak és ez a minőség rovására megy, mint rajzolatban, mint fényerőben. A legtöbb önjelölt szakértő a fix objektívekre esküszik. Vagyis ezek jelentik a minőség zálogát.


"Milyen célokra/témákra ajánlanátok és mire nem?"


Elsősorban videózásra lehet tökéletes választás, másodsorban utazáshoz. De keress teszt fotókat.

Persze ennek a fix objektíves mizzériának is van valóság alapja, hivatásos fotós biztos nem ilyennel fog portrézni, de a puding próbája az evés. Szerintem óvatosan kellene bánni ezzel a zoom objektívvel és nem kellene azonnal pálcát törni felette, csak mert zoom objektív. Foto video amatőröknek tökéletes lehet ha van elég pénzük és APS-C fóbiában szenvednek.

2017. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nikonnál KIT objektívek között a 18-135-ös a legjobb. Szerintem aki ennyi pénzért DSLR-t vesz, annak nem lesz gond mellé vennie egy fényerős teleobjektívet.
2017. dec. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!