Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőr fotósok! Nektek milyen...

Amatőr fotósok! Nektek milyen gépetek van, vagy milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2017. dec. 18. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mire kell, de komolyan. Nekem az első egy Panasonic FZ200 volt, ezen tanultam az alapokat, és még most is megvan. Tiszta időben jó képeket készít távolról is, de nekem már nem annyira fontos a nagy zoom, és zárt térben, rosszabb fényeknél nagyon zajosodik a kis szenzor miatt. Nem nagyon ajánlom, inkább komoly DSLR-t, vagy ha fontos a kisebb méret és súly, akkor valami igényesebb kompaktot (pl. Panasonic LX100), vagy tükörnélküli cserélhető obis gépet (pl. Sony Alpha sorozat). Pár szempont, ami alapján érdemes szűrni:

- Nyomtatni, nagyítani is akarod a képet, vagy inkább monitoron nézed majd?

- Fontos a vaku használata? (Legyen rajta külső vakucsatlakozás, vagy legalább beépített).

- Elég az LCD, vagy legyen keresője is? (Napfényben a sima kijelző nem mindig látszik jól).

- Elég a kompakt lencse, vagy cserélgetnéd az obikat?

- A fotó vagy a video készítés fontosabb? Sok gép inkább az egyikben erős.

- Van a gépben stabilizátor? Ha nincs, nehezebb hosszú záridővel fotózni, a stabis objektívek pedig mindig többe kerülnek.

- Fontos, hogy diszrét méretű legyen a gép, vagy nem zavar, hogy egy ágyúval a nyakadban mászkálsz?

Így elsőre kb. ennyi jut eszembe, remélem segít a keresésben.

2017. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Canon EOS 80D-m van, és egy Hasselblad H6D-100c-t ajánlok.


Mondjuk a kérdést nem értem.

2017. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fuji x-e1. +manuális obi. 65ért szereztem be, kezdésnek tökéletes, sőt. De olyannak való, aki már fejben tisztában van a dolgokkal.
2017. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy kicsi Sony Cybershot-tal, majd Nikon Coolpix-szel kezdtem, de igazából a Panasonic Lumix FZ72-nél éreztem azt, hogy itt én most "fényképezek", nem csak kattintgatok. A nagy zoomja miatt sokat tudtam vele madarászni, de a képminőségével egy idő után már nem voltam elégedett.

Véletlenül maradtam a Lumixnál, most egy G6-ot használok kit obival. Márciustól szeretnék további állat- és madárfotókat lőni, így gyűjtök egy jobb telére, addig meg el vagyok a hétköznapi szociofotózással. :D

Milyen gépet ajánlok? Mindenképpen olyat, amit használni fogsz, és örömödet leled benne.

2017. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sorban a következő gépeim voltak:

HP M630

Panasonic DMC-LS60

Sony DSC-H2

Nikon D60

és most van egy Nikon D80

2017. dec. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Canon Eos 600D-m van

Canon Eos 1DX mark ii-t ajánlom

2017. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gazus53 válasza:

Kérdés, hogy mennyire vagy amatőr és tőkeerős. Ha kezdő vagy első lépésben egy jó bridge megfelelő, a LUMIX-ok 0 2.8-as LEICA oboval kezdetnek tőkéletesek.

Ha kb. fél millád van, akkor egy 4/3-os szettel el tudsz indulni, de még nem kapsz profi obikat, azott még ebbem a méretben is 300 - 400 eFt között vannak. Ha milliós gondolataid vannak az APC már több obival is kihozhazó millió alatt, de ha full framre váltasz és igazán a prifit akarod , akkor több milla ker, a Hasselbadhoz már tiz millákban kell gondolkodni.

2017. dec. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!