Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan állítsam be a Canon...

Hogyan állítsam be a Canon 1300d gépen (videó készítésnél) az automatikus autofokuszt?!

Figyelt kérdés
Mar próbálgattam, de még most van nálam először a gép. Idáig csak azt értem el, hogy gombnyomásra fókuszál , viszont ez hallatszik is nagyon. Álványra helyezve szeretném majd használni , es ha mutatok valamit jó lenne arra fókuszálna rögtön , nem kellene mindig a gombot nyomkodni.

2018. jan. 5. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Continous AF kell keresned vagy rövidítve CAF


[link]

2018. jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azon nem nagyon tudsz változtatni, hogy halladszik a felvételen az AF hangja. vegyél csendesebb AF motorú objektívet. az USM és STM jelzés muatatja, hogy csendes és gyors AF motor van egy objektívben. ezek persze drágábbak, de az olcsóbb objektívekkel nem lesz csendes AF-ed...


hogy mennyire pontosan és gyorsan állít élességet a gép magától videó módban sok mindentől függhet, például a környezeti fénymennyiségektől, a mozgás gyosaságától, hogy folyamatos, egyenletes, egyenes vonalú a mozgás, vagy ugráló, hirtelen, kiszámíthatatlan. előbbeikkel jobban boldogul az AF, utóbbiakkal nehezebben.


ha vlogoláshoz használod a kamerát, akkor érdemes olyan fényviszonyokat, hátteret és ruházatot választanod, hogy minél jobban eltérjenek egymástól, így könnyebben meg tudja a gép állapítani, hogy melyik vagy te és melyik a háttér (vagy a háttér legyen sötétebb és te, meg a ruhád világosabb, vagy a háttér legyen világos és te sötétebb ruhában, bár szerintem előbbivel jobban jársz). próbálj minél jobban és egyenletesebben bevilágított helyen videózni, hogy legyen az AF-hez elég fény.


ha van elég sok fényed, akkor érdemes lehet a blendét és vele a mélységélességet is megnövelni, így nagyobb lesz az éles tartomány és kevésbé fogsz kimozdulni az élességből, kevesebbet kell az AF-nek dolgoznia - ehhez persze magasabb érzékenység és/vagy erősebb világítás szükséges, viszont megoldhatók vele az AF hiányosságai, sőt talán akár AF nélkül is videózhatsz mondjuk úgy 8-16-os blende környékén.

2018. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem fókuszál automatikusan :/ csak ha előtte beallitom es ugy marad. :/ ha valami másra szeretnék fókuszálni muszáj vagyok exponáló gombot nyomni.
2018. jan. 8. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!