Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek az alábbi két...

Szerintetek az alábbi két fényképező közül melyik csinál jobb minőségű képeket szerintetek? Sony a5100 + 16-50 mm kit lens Nikon D3400 + 18-55 mm kit lens Többnyire tájképeket és városokban kültéri fotókat csinálnék (amiken néha én is rajta lennék)

Figyelt kérdés

Olvastam review-kat az objektívükről, és mindenütt azt írták, hogy a Nikon-é élesebb, de kevésbé színhű. Szerintetek mobil kijelzőn, illetve 1920x1080 / 1366x768 felbontású laptop kijelzőn is élesebbnek fog látszani a Nikon? Mert az alábbi oldalon van mindkettőről review. Ez a Line-os összehasonlításban kb. 1666 vonalig tudod megkülönböztetni a vonalakat a Sony objektívén, és nekem az elégnek tűnik monitorra/mobilra. Vagy szerintetek nem?


[link]

[link]



2018. jan. 7. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyik egy jó belépő milc, a másik meg egy jó belépő dslr. Azt kell magadban eldöntened, hogy tükrös gép kell-e Neked, vagy sem. A képeket még mindig Te magad fogod készíteni, rajtad múlik, hogy egy milc vagy egy dslr adta lehetőségeket milyen szinten használsz ki.

Laptop kijelző amúgy még mindig nem a legszerencsésebb a képek visszanézéséhez, sajnos.

2018. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Laptop kijelző amúgy még mindig nem a legszerencsésebb a képek visszanézéséhez, sajnos.

"


Akkor min nézzem vissza? Mobilon?

2018. jan. 7. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Külső monitor.
2018. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt most nem a tükrös gép kell-e a kérdés. Ha monitoron/mobil kijelzőn élesebb képeket tudok vele fotózni, akkor veszem a tükröset, amúgy nem, mert az A5100 plusz funkciói ellensúlyozzák számomra a tükör hiányát.
2018. jan. 8. 07:08
 5/7 anonim ***** válasza:

a minőség érzékelése meglehetősen szubjektív. vannak, akik tényleg látják a különbségeket rajzolatban, színhűségben és egyéb részletekben, vagy ha nem is látják pontosan a különbséget, csak érzik a képen, hogy egyik nem olyan jól néz ki, mint a másik. viszont egy csomó ember egyszerűen nem látja a minőségi különbséget, mert nincs hozzáedződve a szeme, nem is tudja, mit kéne látni benne. nekik általában elég az olcsóbb is, mert egyszerűen nem veszik észre, hogy mivel is jobb a másik. akinek viszont edzettebb a szeme, az adott területen műveltebb, tanultabb, tapasztaltabb, az meg jobban látja a különbségeket és akár szabályosan fájhat is neki a rosszabb minőséget nézni, mert számára van egy szint, ami alatti minőséget nem tudja elfogadni. sőt lehetnek olyanok, akiknél ez a szint magasabb és még azt se tudják elfogadni, amit a másik igen. ez egy tanulási folyamat, amiben nehéz megmondani a tutit, mert ha neked a gagyi olcsó is elég, hiszen nem látod a különbséget, akkor számodra pénzkidobás 10x annyit költeni a mások szerint jobb minőségre. viszont 20 év múlva lehet, hogy bánni fogod, hogy most olcsójánoskodtál, mert addigra már látni fogod a különbséget és átkozni fogod, hogy most spóroltál a minőségen. viszont, ha most ebben a hitben beruházol a legjobb minőségbe és évek múlva sem fogod látni a különbséget, akkor meg azért fogod átkozni magad egész idő alatt, hogy hülyeségre költötted a pénzt, miközben vehettél volna olyasmiket, amiken érzed is, hogy többet kaptál.


ráadásul van azért a minőségnek egy placebo faktora is. amire a különböző gyártók marketingesei és az átlaluk megtérített híveik is előszeretettel játszanak rá. mindenki másban találja meg a számára tökéleteset, de ha megtalálta, vagy meggyőzték róla, hogy az a jó, utána mindenki előszeretettel hirdeti, hogy az mindenki számára tökéletes és mindenki számára csakis az lehet az egyedüli üdvözítő megoldás.


szerintem ha nagyon érdekel mások véleménye, akkor nézegess teszteket, cikkeket, véleményeket. de a saját véleményed és ízlésed sokkal inkább mérvadó. nézd meg mások teszt képeit, értékeld ki magad a különbségeket, próbáld ki a boltban, szerezz egyet valakitől kölcsönbe, próbáld ki és döntsd el, hogy NEKED mi a véleményed róla, mert a saját ízlésednek, értékítéletednek és szempontjaidnak kell megflelened, nem másoknak...

2018. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1-es, #3-as vagyok. Megpróbálok türelmes maradni, mert ez már sok...


"Ha monitoron/mobil kijelzőn élesebb képeket tudok vele fotózni(...)"


Minél kisebb a kijelző/monitor, a képen lévő hibákat annál nehezebb lesz kiszűrnöd. Nem véletlenül használnak sokan - én is - külső monitort, ég és föld a különbség még egy laptop kijelzőhöz képest is.


Vagy most az a kérdésed, hogy wifin keresztül szeretnéd-e a mobilodat távkioldónak használni, és a 2 gép közül melyiken fog a kép élesebbnek látszani? Már nem vagyok biztos a szövegértelmezésemben, bocs, ha egész eddig félreértettelek. De ha ez a helyzet, arra is csak ugyanezt lehet válaszolni. Akárhogy is, elsősorban inkább magán a telefonod kijelzőjén fog múlni, hogyan fogja az MEGJELENÍTENI a fényképező által készített képet. De ezzel vigyázni kell, mert megtévesztő lehet a valódi képminőséget illetően.


Ahogy attól sem lesz éles vagy életlen a kép, hogy a fényképező váza dslr vagy milc. A tükör ebben az esetben csak egy alkatrész. A képélesség 1000 más tényezőtől függ, blendén, ISO-értéken, optikai fényerőn, fókuszponton, a használt objektíven, azon, hogy fényes nappal vagy éjszaka barlangban készül-e a kép...


Mindenesetre azt javaslom, hogyha már így utána jársz neten a dolgoknak - ami jó -, nézz utána annak is, hogy legalább a lényegi különbségek mik egy milc és egy dslr között, és aszerint válassz. Mert messze nem annyiról van itt szó, hogy van tükör, vagy nincs tükör.


A kérdésed alatt írod a végén:

"Ez a Line-os összehasonlításban kb. 1666 vonalig tudod megkülönböztetni a vonalakat a Sony objektívén, és nekem az elégnek tűnik monitorra/mobilra."


Akkor meg mi a kérdés? Tényleg nem értem. Azt hiszem, elfáradtam. Így segítsen az ember...

2018. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak egy apróság, de a Sony 16-50mm kit lencséjét több fórumon is ekézték a gyatra minősége miatt. Ez a teszt a jelentős torzítást (széles állásban) és a peremsötétedést emeli ki tág bledénél.

[link]

2018. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!