Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgépbe, utángyártott...

Fényképezőgépbe, utángyártott akkumulátort érdemes vásárolni vagy inkább csak az eredetit?

Figyelt kérdés

2018. jan. 10. 01:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Saját Sonymba Patona aksit vettem, semmi gond vele, tudja amit ráírtak.Az olcsó nevenincseket kerülném.
2018. jan. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én vettem olyat amit legolcsóbban találtam és legalább úgy működik.


Ha megfelelő szakboltban veszed akkor jó eséllyel minőséget kapsz.

2018. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi bajom nem volt eddig utángyártott akkuval, hozta azt a teljesítményt, mint a gyári.
2018. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Változó a minőség, van benne kis lutri. Lehet találni nagyon jót pl. egy Cameron Shino gyártmányú 2800-as pda aksimon még ma is elcsodálkozom, hogy kb. 10 éves létére még fél napig tud zenét játszani. Ugyanúgy lehet találni vackot is, pl. egy Duino gyármánnyal befürödtem. Pár hónapja egy olyat vettem egy ezresért, amin semmi felirat se volt, klasszikus noname retek, de azóta pöpecül működik :)
2018. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elvben létezhet, hogy az utángyártott ugyanolyan, vagy hasonlóan jó minőségű legyen, mint a gyári. viszont mivel a gyártók próbálják maguknak megtartani a kizárólagosságot, ezért mindenféle chipeket és egyéb elektronikákat tesznek az akksikba, amiknek a működését nem adják ki csak úgy. vagy fizet érte a gyártó és máris nem tudja olyan olcsón adni az akkut, vagy megpróbálja maga megfejteni és vagy sikerül nekik, vagy nem.

emiatt léteznek olyan utángyártott akkuk, amikben pl. nincs benne az a chip, ami a gyáriban igen és ezért nem pont ugyanúgy működik a géppel. nekem pl. van olyan olcsón vett utángyártott akkum, ami a chip hiányában pl. nem jól jelzi ki az akku kapacitást. a gép folyton azt jelzi, hogy az akku lemerült, pedig fel lett rendesen töltve, csak a gép nem érzékeli. működik, de reklamál, hogy mindjárt lemerül. egy idő után meg tényleg lemerül, csak azt nem tudod, hogy mikor és ha nem akarod, hogy a legrosszabbkor tegye, akkor inkább cserélsz. ráadásul előfordult már velük, hogy az épp folyamatban levő felvételt el sem menti rendesen és megy a kukába.

vannak olyan utángyártott akkuk, amiket meg eleve úgy árulnak, hogy a gyári töltővel nem töltheted, csak külön utángyártott töltővel. ilyet én már meg sem veszek, de az Ebay pl tele van ilyenekkel fillérekért, csak aztán meg a szívás van vele és ennyit nem biztos, hogy megér a spórolás.


ahol viszont biztonsági kérdés múlik az akksin, pl. drónoknál egyáltalán nem érdemes spórolni az akkun, mert ott már nem csak annyi múlik rajta, hogy a felvételeddel mi lesz, hanem ha megáll a levegőben és leesik, akkor anyagi kárt is okozhat, meg súlyosabb balesetet is...

2018. jan. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

elvben létezhet, hogy az utángyártott ugyanolyan, vagy hasonlóan jó minőségű legyen, mint a gyári. nekem több ilyenem is van, amivel semmi gond, úgy működik, mintha gyári lenne. talán kicsit gyakrabban kell tölteni, de még ez sem biztos.


viszont mivel a gyártók próbálják maguknak megtartani a kizárólagosságot, ezért mindenféle chipeket és egyéb elektronikákat tesznek az akksikba, amiknek a töltöttséget jelzik vissza, viszont a működését nem adják ki csak úgy más gyártóknak. vagy fizet érte a gyártó és máris nem tudja olyan olcsón adni az akkut, vagy megpróbálja maga megfejteni a működését, ami vagy sikerül nekik és jó lesz, vagy nem.

emiatt léteznek olyan utángyártott akkuk, amikben nincs benne az a chip, ami a gyáriban igen és ezért nem pont ugyanúgy működik a géppel. nekem pl. van olyan olcsón vett utángyártott akkum, ami a chip hiányában nem jól jelzi ki az akku kapacitást. a gép folyton azt jelzi, hogy az akku mindjárt lemerül, pedig fel lett rendesen töltve, csak a gép nem érzékeli azt. működik, csak fogalmad sincs, hogy mikor fog tényleg lemerülni és ha nem akarod, hogy a legrosszabbkor tegye minden hiteles előjel nélkül, akkor inkább cserélsz. ráadásul előfordult már velük, hogy a tényleges lemerüléskor épp folyamatban levő felvételt el sem menti rendesen és emiatt megy a kukába a felvétel is.

vannak olyan utángyártott akkuk, amiket meg eleve úgy árulnak, hogy a gyári töltővel nem is töltheted, mert az nem fogja feltölteni, csak utángyártott töltővel tölthető. ilyet én már meg sem veszek, de az Ebay tele van ilyenekkel fillérekért. csak aztán meg a szívás van vele és ennyit nem biztos, hogy megér a spórolás.

sőt olyan akkuról is hallottam már, ami tönkretette a gépet is, amibe beletették. ez a rizikó meg már végképp nem éri meg. nálam a legsúlyosabb ilyen gond az volt, hogy utángyártott akksinak a szélén sorja volt és amiett megszorult a gépben, nem lehetett rendesen beletenni. szerencsére még időben kiderült és nem beleragadt, úgyhogy ki lehetett szedni és egy kis reszelgetés után már simán működött. ha belement volna, csak kiszedni nem lehet, az sokkal rosszabb lett volna.


érdemes vagy annyira olcsón venni az akkukat kísérletezés céljával, hogy ne érezd túl nagy veszteségnek, ha mégsem jön be, vagy olyan helyen venni, ahol legalább garanciát vállalnak, reklamálni tudsz és cseréltetni lehet. bár ha a géped tönkreteszi, akkor is max az akksit cserélik, a gépedért nem vállalnak felelősséget.


ahol viszont biztonsági kérdés múlik az akksin, pl. drónoknál egyáltalán nem érdemes spórolni az akkun, mert ott már nem csak annyi múlik rajta, hogy a felvételeddel mi lesz, vagy hogy nem tudsz fényképezni, hanem ha a drón megáll a levegőben és leesik, akkor anyagi kárt is okozhat, meg súlyosabb sérüléseket magában és másokban is...

2018. jan. 11. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, a chipek kissé beleléptek ebbe a dologba, nekem olyan utángyártott chipes van, hogy a drága markolatban működik, az olcsóban (egyszer markolathibára gyanakodva vettem egy másikat) meg közli, hogy nem kommunikál. Fejben lehet tartani, hogy hol járok, de ez csak addig működik, míg ma is nagyjából annyit tud, mint tegnap tudott. De miután három ilyen utángyártott közelíti meg egy gyári árának a felét, azért akinek nincs pénze, de helyette be tud vetni némi szürkeállományt, még mindig olcsóbban megússza.


Egyébként egyszer egyik ismerősöm járt úgy, hogy extrém időjárási körülmények közé vitt többféle gyártmányú utángyártott akkut (konkrétan valamelyik sarokra), és ott csak a eredetiek bírták. De ezt nem szívesen írom le, mert amikor másutt leírtam, végtelenül ostoba hozzászólásokat kaptam, amelyek olvastán én szégyelltem magamat. :D Üljek át másik autóba, például. :D Miközben szerintem teljesen világosan írtam, hogy nem én tapasztaltam ezt, én csak bemásolom azt, amit valaki írt. Vagy az a hozzászólás, hogy szobahőmérsékleten ez nem probléma. :D

2018. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az extrém hőmérsékletek minden akkut (és más elektronikát is) megviselhetnek. simán előfordul, hogy kint a hidegben nagyon alacsony töltöttséget mutat egy akku, aztán beviszed és azt mutatja, hogy fel van töltve - fordítva is előfordul és az kellemetlenebb, hogy indulás előtt a lakásban még "egész jól áll, bírni fogja", de mire kiérsz már be se kapcsol. jártam már így...


teljesen elképzelhető, hogy még a sarkokig se kell menni, mert akár még itthoni nem annyira hidegben is máshogy viselkedhet utángyártott és eredeti akku.


mondjuk eleve érdemes minden akkut meleg helyen, kabát alatt, belső zsebben (vagy akár külön melegen tartó tasakban) tartani, mielőtt hidegben kezdenénk használni.

a drónoknál használt intelligens akkuk pl. eleve jelzik, ha túl alacsony az akku hőmréséklete és bizonyos hőmérséklet alatt le is tiltják a felszállást, vagy kierőltetik a leszállást, mert alacsony hőmérsékletnél lecsökken az akku leadott feszültsége és akár leálláshoz is vezethet, ami drónnál ugye zuhanást és balesetveszélyt is jelenthet ugye. fényképezőgépnél nem muszáj részletezni az okát, elég hogy csak kikapcsol...

2018. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!