Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nem értem, hogy lesz ilyen...

Nem értem, hogy lesz ilyen hatalmas méretű a videófájl?!

Figyelt kérdés

Vettem egy E-Boda SJ4000 akciókamerát. Ezeket a beállításokat alkalmaztam rá:

720p

mozgásérzékelés: közel

loop felvétel: közel

expozíciókompenzáció: 0 (nulla)

kamera felbontása 5M (2592x1944)

kötet: 1

a frekvencia fényforrás: 60Hz

immagini di ritardo (ez nem tudom mi): közel


A problémám, illetve értetlenségem tárgya, hogy míg egy 2 órás film AVI formátumban 4-600 MB, addig ez a kamera a 2Gigás memóriakártyára mindössze 15-20 percnyi videóanyagot tud rögzíteni (AVI-ra van állítva a formátum). Mi okozza ezt a nagyságrendi eltérést? Már megrendeltem egy 32 gigás memóriakártyát, de eléggé abszurdnak érzem, hogy egy órányi videóanyag több tíz gigás legyen.


A cserélj kamerát, ez egy szar kamera stb. típusú válaszok nem érdekelnek.

Köszi előre is a normális válaszokat.



2018. jan. 14. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tömörít.


Ha nem elég gyors a processzora akkor nem is fog.

2018. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem tömörít.


Ha nem elég gyors a processzora akkor nem is fog.

2018. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nincs válasz, mert magad is megválaszoltad.

Amúgy megnézném azt a 4-600 megás filmet, ami két órás. Blokkosodottra tömörített, akadozó hulladék. Egy normális 2 órás 720p videó 2-2,5 GB.


Amúgy legalább számolni tudhatnál, ha 20 perc 2 GB, akkor óra 6 GB.

2018. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a 2 órás film elég rendesen be volt tömörítve, ha 400-600 MB volt a mérete. A CD méretű filmek korszaka 10 éve kiment a divatból. Egyébként a felbontásuk 624x400 - 720x480 között volt. A 720p kamera pedig 1280x720-as, ami kapásból 3-4-szeres pixelszámot jelent. És akkor még csak elmosódott valamit látni a képernyőn, érdemi információt nem lehet leolvasni. Ahhoz, hogy egy rendszámot tisztán le lehessen olvasni, azonos kódolásnál meg kell növelni a bitrátát, hogy tisztább legyen a kép, ez pedig méretnövekedéssel jár.

Az én kamerám percenként 180-200 MB-ot ment le.

2018. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Totál kezdő vagyok. A 4-600 megás filmekkel kapcsolatban arra gondoltam, amiket pl. yt-ról lehet letölteni.
2018. jan. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!