Hogyan tudok elmosódott hátterű fotót készíteni?

Figyelt kérdés

Egy canon sx540 hs gépem lenne amivel szeretném. Amatőr vagyok első gépem és igazábol ez a része az ami nagyon tetszik.

Mivel az f értéket nemtudom olyan szintre levinni ahogy irják sok helyen igy tavolabbról próbáltam ami egy arcról egész jól működik de egész alakról nemjön össze . Milyen más lehetőségem van még a távolság növelésén kívül? Esetleg lencse rá ami segít ? Köszönöm! Ne egyetek meg a tudatlanságomért!!



2018. jan. 15. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
csak úgy hogy használod a brutálzoomot vagy veszel egy nagyobb szenzoros gépet
2018. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1 folyt



nagy fényerejű objektívvel

2018. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Várj! Biztos, hogy nem kevered a dolgokat?

Előtér éles, háttér életlen úgy jön össze, hogy az előtérben lévő motívum viszonylag közel van a géphez. A blende a lehető legnyitottabb, a fókuszt meg nem a tárgyra állítod, hanem elé, de az még a mélységélességi tartományon belül legyen.

Szerencsés esetben úgy is összejön, ha pont rá élesítesz.

Minél jobban zárod a blendét, annál nagyobb lesz a mélységélesség, tehát nem lesz életlen a háttér.

Rövid fúkusztávú objektívvel nem jön össze. Portré, vagy kistele kell.

2018. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"igy tavolabbról próbáltam"


Inkább közelebbről kellett volna.

Ha már nem tudsz tovább nyitni a blendén (nem tudsz lejjebb rekeszelni) akkor menj közelebb - ha azt akarod, hogy a háttér elmosódottabb legyen.


Adott rekesznél egy tól-ig tartomány a mélységélesség.

Minél közelebb van a téma, és a fókusz, annál közelebb van a mélységélesség "hátsó" határa is.

Ha távol van a tárgy, sosem lesz életlen a háttér, mert pl.: 8-as rekesznél 8 méteres tárgytávolságnál már 5 métertől a végtelenig tart a mélységélesség. Szóval a háttér is éles lesz ilyenkor.

2018. jan. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy jó cikk erről:

[link]

2018. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azoknak, akik nem olvasták el vagy nem értették meg a kérdést: "arcról egész jól működik de egész alakról nemjön össze." Tehát a kérdező problémája az, hogy egész alakhoz vagy nagyon távol kell mennie a témától, vagy nagy látószöget kell használnia. Márpedig egyik esetben sem fogja elmosni a hátteret egy ilyen géppel.
2018. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


ha messziről rázoomolva sem mossa el akkor sajnos ennyit tud a gép....


Én értettem a kérdést de csodát én sem tehetek....

2018. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak a válaszok köszönöm szépen !! Igen valószínüleg ennyit tud a gép és mivel csak saját magam részére készítem a képeket igy teljesen meg is felel ez csak egy plussz lett volna hogy még szebb legyen elmosott háttérrel de már sokszor lehetetlen távol kellene legyek a témátol ezért érdekelt alternativa!
2018. jan. 15. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:

működik az nagy látószögnél is, csak kisebb mértékben. ha a téma nagyon közel van az objektívhez és minél távolbabb a háttértől, akkor a téma élesebb, a háttér életlenebb persze ha nem tudod nagyon kinyitni a blendét, akkor nem fog extrém módon életlenné válni a háttér. egy virággal, vagy kisebb dologgal még meg tudod csinálni, mert ott a témához képest találhatsz elég nagy, de távolban is jól látszó dolgokat.


az ilyen kompakt gépekkel ez nem annyira megy, ritka, hogy igazán fényerős objektív van rajtuk és az érzékelő is kicsi bennük, így nem annyira jönnek ki a mélységélességek. nem véletlenül ajánlanak hozzá tükörreflexes vagy tükör nélküli (esetleg filmes) gépeket és ezekhez való fényerős objektíveket)

2018. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!