Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit bénáznak ezzel a kamera...

Mit bénáznak ezzel a kamera gyártók?

Figyelt kérdés

Én vagyok a földön az egyetlen ember aki megoldotta a HDR kép ,film készítést egy olcsó rossz dinamikájú ccd nél.

A szenzor elé kell rakni egy vékony fényre sötétedő fóliát , fejlettebb és gyorsabb esetben meg egy lcd ablakot kell elé rakni ami pixelenként besötétedik ha túl sok fény éri a szenzort. Erre nem képesek a fényképező gyártók 20 éve és csak a több milliós DSLR meg holliwoodi kamerákkal tudják megközelíteni ezt a dinamikát?


Miért nyomorékoskodnak ilyen szoftveres HDR maszatolással ami nem is a valóságot adja vissza hanem ilyen festett mosott sz a r t csinál több expozícióból.


Én nekem kell feltalálni a megoldást nem hiszem el mi erre a magyarázat azonkívül hogy nem merik rontani a belépő fény mennyiséget semmilyen műtárgyal a szenzor előtt.


Ez nevetséges de a megapixeleket az égig bírják növelni hogy már alig jut fény arra a kis sz a rr a.



2018. jan. 21. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:

1 Feltaláltad a spanyolviaszt: [link]


2. Ennek a megoldásnak persze megvannak a hátrányai is - például az LCD képernyőbe egy polárszűrő van rakva - ez bizonyos felvételeknél zavaró


3. És mire mész a HDR-eddel, ha a eleve a kijelzők többsége nem képes ezt visszaadni, az elterjedt formátumok nem képesek tárolni.


4. Igen, a technológia drága. A profi technológia - mivel kicsi rá az igény - még drágább. A kameragyártók nem fogják neked olcsóbbra csinálni a két szép szemedért.


Pláne ha minden technológiának megvannak a maga fizikai korlátai.

2018. jan. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, a festett mosott szr, az nem a HDR!

Az csúcsfény/árnyék/kontraszt/telítettség kompenzáció.

(azzal is lehet jó dolgokat csinálni)


Az igazi HDRnek teljesen valószerű a végeredménye

2018. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez nem jó ,túl van bonyolítva és mossa a képet , de ez is csak valami amatőr feltaláló munkája szóval a nagy cégek nem tudták megcsinálni normálisan ,ez egy kókányolás . Az én elvemben maga a szenzor előtt van egy képernyő ami mindenféle maszkolás meg mosódás nélkül csak azt a pixelt sötétíti ami fényesebb.


Amúgy nem értetted meg a problémám , a megjelenítő nem számít legfeljebb nem hiteles egy nyomdába de az átlag felhasználó a gagyi monitorján is látja hogy egy kiégett sz a r marsililike születésnapja homvideót lát vagy egy reszkessetek betörőket ahol a gyertyák fénye nincs kiégve .


Az hogy most még nem tudod megjeleníteni szín hitelesen a HDR dinamikai tartományt mert nincs rec2020 színterű monitorod az nem azt jelenti hogy ne látnád az ég és föld különbséget HDR és sima felvételek közt.


Amúgy egy következő téma ez mert ezt is én találtam fel úgylátom a piacon ezzel a rec2020 al is nyomorékoskodnak a gyártók mert mindent a profit ért kispórólnak .


Arról ne is beszéljünk hogy a HDR 2020 jelzésű félmilkós tv k nem is tudják rendszerint a 90% át sem ennek a színtérnek.


Azért nem tudják mert olyan spúr nyomorékok a gyártók hogy háttérvilágításnak fehér ledet vagy fénycsőt raknak be ahelyett hogy szabályos RGB ledet tennének . Na tessék most elárultam a nagy feltalálásomat ennyi az egész ,ugyanis ha a három szabályos monokróm fényt használod világításnak akkor eleve nem keletkezik más frekvencia függetlenül a pixelek sávszélességétől.


Ha spektroszkóppal megnézel egy fehér képernyőt mindenféle szín csíkokat fogsz látni mert fehér fény a fényforrás.


Érdekes módon egy profi szkennerben szabályos monokróm RGB led a megvilágítás és itt nincs is színhiba a kelépzésben.


Csak hát az RGB led többe kerül mint a tömgártott sz a r szutyok fehér led és a tv gyártók is a tömegeket szolgálják ki nem a minőséget.


Ha tehetném én is kicserélném rgb ledre a fénycsöves DCI P3 monitorom de azt se látom hol van elrejteve benne a fénycső nem hogy még ledeket szereljek bele aminek hűtés kellene még külön .

2018. jan. 21. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy te "találtad fel" egyedül? A világon 6.5 milliárd ember van, ebből nagyon sok hozzád hasonló. Szóval kicsi az esély, hogy másnak nem fordult meg a fejében. Egyébként meg erre ott vannak a polarizációs és az nd szűrők.
2018. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyilván más is kitalálta mégsem csinálta meg egyetlen gyártó sem a szenzor elé épített elemet fényszegénységre hivatkozva.


Polarizációs és ND szűrővel meg sehogy sem fogsz dinamikai tartományt növelni. Kis mértékben a polár szűrővel lehet játszani de azt is fordigatni kell mert rossz szögben rosszabb lesz a kép dinamikája mint ha elé sem raktad volna.

2018. jan. 23. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Szerintem a kérdező azt - az egyszerű közgazdasági tételeken alapuló - dolgot nem érti meg, hogy a cégek nem fogják a két szép szeméért olcsón kifejleszteni és előállítani a hiperszuper termékeket. Ezek a cégek nem szociális intézmények, hanem profitorientáltak. Profit pedig kell: az alkalmazottak, a részvényesek tartják a markukat.


És a profi technológia meg pénzigényes (látod kérdező, te már annál elakadtál, hogy a fénycsövek helyére hova szereld a LED-eket, meg hogy hűtés kell neki, és akkor még nem beszéltünk arról a problémáról, hogy hogyan hozz létre RGB ledekből olyan kijelzőt, ahol mondjuk - például a Retina 5K képernyőhöz hasonlóan - 14745600 pixelt 218 PPI sűrűségében helyezel el, és ez a kijelző képes legyen megfelelő színhűségre, tudjon megfelelő dinamikai tartományt). És mivel kicsi rá az igény, az ára lassan fog csökkenni.


A tömeges kereslet meg az olcsó kommersz dolgokra van - éppen azért azt gyártják. Tudod: kínálat-kereslet:

[link]

2018. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem figyeltél utolsó már megint .


Az RGB led csak háttérvilágításnak kell , nem az a kijelző.


Ez filléres dolog és egyáltalán nem kell hozzá a meglévőnél bonyolultabb drágább technológia.


Soha nem fog a fejembe férni az amiről beszélsz hogy a kis olcsóbb laptopoknak meg telefonoknak azért van a béka se gge alatti színterük és azért nézel szürke fo s kijelzőt mert az annyival olcsóbb. Direkt képesek még ma is legyártani az srgb nél is sza r abb kijelzőket hogy aztán bleetegyék az amúgy márkás dell mini laptopba!


Eközben a dell képes 500dollárért DCI P3 as mozi szabványú szinterű monitort gyártani tökéletes betekintési szögekkel.


Most néztem meg a nagy HDR tv teszteket és ledöbbentem ,kiderült hogy a nagy büdös semmit tudják nem a rec 2020 szabványt . A legjobb 4k HDR millkós tévé kimerül a DCI P3 kijelzőben vagyis egy 5 éves relatív olcsó technológiában.

Még durvább hogy a legtöbb HDR tv még ezt sem tudja csak 90 85% át . Hát komolyan mondom ez már kabaré.


Közben csak annyi lenne a megoldás hogy fénycső vagy fehér led helyett RGB leddel világítanák meg a monitort .


Nálam azért nehéz kicserélni mert fénycsöves de akinek ledes a monitorja az csak csak ki tudná cserélni.


Ugyan így a fényképező szenzor elé rakni még egy ccd t sem több milliós fejlesztés ,az csak egy fix rögzített elem , maga az objektív milliószor komplikáltabb történet.

2018. jan. 24. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Satisfaction, igaza van!
2018. febr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!