Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Valószínű, hogy valamilyen...

Hansburgner kérdése:

Valószínű, hogy valamilyen szennyeződés került a tükörreflexes gépembe, mert a képeken látom, hogy foltos, főleg világos háttérnél. A gép belsejét szervizben tudják tisztítani, és ha igen milyen áron? Tapasztalatotok van erről?

Figyelt kérdés
Az objektíveket mindig letörlöm úgyhogy azokon nem látok szennyeződést. Előfordulhat, hogy a tükrön lehet szennyeződés, amit szabad szemmel nem látok?

2018. jan. 29. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kosz a tükrön és az érzékelőn is. Ha felcsapod a tükröt és leszeded az objektívet, le tudod tisztítani a szenzort (olyan pucoló kell, aminek egyenes a felülete, a lencsetisztítók nem jók erre). Az fontos, hogy legyen feltöltve az akku, mert ha menet közben lecsapódik a tükör, az kínos.

Szervizben ilyen nagyságrendű pénzeket kérnek el:

[link]

2018. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szuper! köszönöm.
2018. jan. 29. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondták ott, hogy a nedves tisztítástól a szélén felgyülemlik a kosz, aminek a vége a szenzorkiszereléses tisztítás. Ezért ők szenzortisztítás címén elsősorban csak fújkálnak. Azért szeretem oda vinni, mert akkor övék a felelősség, illetve ők tudják, mit mivel és mennyire lehet. Bármit meg lehet spórolni, autónál lehet járni tükörradiállal, kihasadt köpennyel, és ha egyszer nem megy haza az ember, akkor már az özvegy és a gyermekek nyígja kit érdekel? :D És van, aki elismeri, hogy a tevékenységnek van rezsije. Sportversenyeken szoktam objektívet cserélgetni, alföldi homokon friss szélben, de csak egyszer vittem el emiatt tisztíttatni, mert például ha nem készítek sok eges képet, marhára nem látszik (a poros-e a szenzor fórumos tárgyalás is úgy kezdődik, hogy fordítsuk ég felé a gépet... ezek szerint eddig nem fordítottuk oda :)). A többi tisztíttatás eladás vagy odaadás előtt történt, expokiolvasással, akkor meg volt rá kedvezmény, meg úgyis oda kellett mennem.
2018. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni szenzortisztító "swab"-ot, készletben:

[link]

2018. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én 10+ éve fényképezek tükörreflexes gépekkel, még sosem éreztem késztetést, hogy bármivel hozzányúljak az érzékelőhöz. évente 1-2x elviszem a márkaszervizbe és kitakaríttatom. nekik van benne rutinjuk, eszközük, kisebb az esélye, hogy elszúrják és talán még a felelősséget is vállalják érte, ha megtörténik (bár ebben azért biztos nem vagyok). minden esetre nekem megér ennyit, hogy szakszerűen takarítsák ki és ne nekem kelljen csinálnom.


persze, ha te érzel hozzá bátorságot és kézügyességet, akkor ahogy már mondták, lehet kapni érzékelő tisztításhoz eszközöket, lehet találni mindenféle leírásokat, ami alapján el tudod végezni magad is.

2018. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!