Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon filmes és digitális...

Exronin kérdése:

Canon filmes és digitális objektívek kompatibilitása?

Figyelt kérdés

Sziasztok, bocsánat, amiért ilyen láma kérdést teszek fel, de nem tudom, így inkább kérdezek, minthogy baromságot csináljak.

Szóval nézelődöm a használt objektívek piacán és sajnos nem tudom, hogy a régi filmes gépekről való objektívek vajon működnek e egy újabb, digitális gépen.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

Béke.


2018. febr. 7. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Adapter nélkül csak az EF obik fognak menni, ezeket filmes EOS-okhoz gyártották, majd később digitálishoz.

A még régebbi, FD-s Canon objektívek nem fognak működni, mert a bajonett sem olyan, illetve adapterrel sem lenne végtelened, maximum lencséssel, ami meg ront a képminőségen.

Amiket tudsz adapterrel megfelelően használni, azok az M42 menetes, illetve Pentax K bajonettes objektívek. Ezekből elég nagy a választék.

2018. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ és az időt, amit rászántál.

Pont erre vártam. :)

2018. febr. 7. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!