Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Csak tükör reflexes géppel...

Csak tükör reflexes géppel lehet ilyen képeket készíteni?

Figyelt kérdés

Csak bámulok, hogy mennyire szépek a képek. Nekem nikon p530-s gépem van, és szerintem nem képes ilyen ,,színvonalra" .


[link]


2018. febr. 14. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Egyáltalán nem kell a tükörreflex!


Az csak egy fel le csattogó felesleges alkatrész, azoknak akik szeretnek kukucskálni :DDD (bocsánat... :))))


Igaz hogy van olyan, amit egy 1/2,3-as bridge-dzsel is meg lehet csinálni de többségükhöz kell a nagy méretű szenzor és spéci obi esetleg közgyűrű.

2018. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Lehet MILC-el is.
2018. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiváló objektív is kell, és néhány képnél szerintem a gondos bevilágítás is beleszólt az eredménybe. Meg persze az utómunkával is elmehet egy csomó idő (fények-árnyékok, fehéregyensúly, akármi egyéb állítása).

A te Nikonod zoomban nagyon erős, viszont annyi hátrányban van, hogy egyrészt nagyon kicsi a szenzora, így kevésbé tiszta, részletgazdag és dinamikában gazdag képet tud alkotni, másrészt az objektív max. fényereje f/3, ami szintén nem kedvez pl. a kis mélységélességű fotóknak, ahol egy pici rész tűéles,a többi pedig elmosódott.

Minimum egy nagyobb szenzoros csúcskompakt, de inkább cserélhető obis cucc kell, hogy ilyen színvonalú fotók készülhessenek.

2018. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, sokszor visszanézve a képeket, nem kristálytiszta, sokszor pixeles. Próbáltam már kis ill. nagy felbontásban is.
2018. febr. 14. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell tükörreflexes gép! Ezeknek a képeknek kb 20%-a a felszerelés és 80%-a a hozzáértés!

Egyrészt látszik, hogy bőven volt velük utómunka, másrészt a beállítás, bevilágítás nagyon sokat nyom egy fotónál, az pedig nem a géptől függ.

A tiéd egy közepes bridge, amivel igenis lehet jó képeket csinálni. A fényereje sajnos tényleg nem a legjobb.

Én egy Lumix FZ200-at vettem tükörreflexes helyett, mert bár árban majdnem annyi volt, mint egy belépő tükörrefis, viszont a teljes zoomtartományban 2.8-as fényerőt tud, ami nagyon nagy szám! És gyönyörű makrókat csinálok vele.

2018. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!