Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Üdv! Ez megér használtan,...

Üdv! Ez megér használtan, tökéletes állapotban 50-et?

Figyelt kérdés
[link]

2018. febr. 28. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Megér negyvenet is.
2018. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
?
2018. febr. 28. 08:00
 3/17 anonim ***** válasza:
Én akár egy huszast is megadnék érte.
2018. febr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Dehogy ér annyit.

Újkorában 70, pedig ott van rezsi, áfa, adó tartalom, munkabér.

Ha ezeket levonod már újonnan sincs 50 ezer.

2018. febr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Több éves gép, (2-2,5), nem tudod, hogy mennyit volt használva, az elektronikája mennyire van leamortizálva ( Pl. volt-e beázva, és a belső alkatrészek nem kezdtek-e korrodálódni/elkopni...).


40-45 ezer forint közötti ár reális, viszont ha tényleg nagyon jó állapotban van és a tulajt is ismered/megbízhatónak tartod, akkor a kikiáltottat is fizetheted....



De egy adás-vételi papírt írjatok, ahol leírjátok a gép és tartozékainak jelzett állapotát, és az adataitokat, címeteket. Sokszor van olyan, hogy az árut az eladó felmagasztalja, megveszik, hazaérnek és csak otthon derülnek ki a rejtett hibák, hiányosságok. Ekkor jól szokott jönni az az aláírt papír.....

2018. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Ekkor jól szokott jönni az az aláírt papír....."


Amivel kitörölheted ...

2018. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, ha jól van kitöltve a "kitörölheted papír", feljelentés esetén már az első tárgyaláson el is lesz döntve a dolog, gyorsan és egyszerűen tudnak döntést hozni, nem kell hónapokat, éveket várni a bizonyítási eljárásokra, vizsgálatokra.


Sok ember koppan a hiánya miatt.

Azért van sok olyan vásárlási-per, ami adásvételi szerződés hiánya miatt hónapokig húzódik.


Nem a bíróság a hibás, hanem a vevő, aki ilyen alapvető dolgokat feleslegesnek ítél, persze utána megy "kajabálni", hogy becsapták....

2018. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de a történelem során ki a #@## indított polgári (vagy bármilyen pert) egy 50k-s használt Lumix FZ62-es esetében??

Nekem eddig még nem volt gondom használt cuccokal (kopp-kopp), egyiknél sem kellett semmit papírozni, aláírogatni. Úgyis lejön már az emailben/telefonban is, ha valami nincs rendben. Bírom, hogy egyes helyeken még mindig démonizálják a használt piacot, mintha az megélhetési bűnözők fellegvára lenne, vagy nem tudom.

Kérdező, ha jó állapotban van és tudod, hogy ez kell neked, szerintem próbáld lealkudni 40-re, annál többért nehezen fogja eladni.

2018. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen csak egy digitális gépről beszélünk amiben a zár kopó eszköz. Nem ártana tudni hogy hány képet lőttek el vele. NMivel annyi a csere (ha cserélik) mint a gép
2018. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"a történelem során ki a #@## indított polgári"


Példa, valóban megtörtént eset: az egyik szomszéd feljelentette a másikat, mert 2 db kiscsirke átment a kerítésen, és a szomszéd nem adta vissza ( 500 Ft/2db csirke ).... majdnem 10 évig bíróságon dolgoztam, sok mindent tapasztaltam.

2018. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!